Ha hordozható kézikonzolról vagy az egész családot lekötő parti-játékokról van szó, akkor a Nintendo továbbra is megbízhatóan szállítja a jobbnál-jobb játékokat. Szerencsére idén is kaptunk tőlük ezekből szép számmal – mi most hármat válogattunk össze, melyek a legjobban tetszettek!

Super Mario Party: Jamboree

A Mario Party-játékok azok, amikkel egyszerűen nem tud mellélőni a Nintendi. Szinte hihetetlen, de eddig minden egyes résznek sikerült rákontráznia az elődjére és olyan kreatív minijátékokat elénk tárnia, amikkel kicsik és nagyok egyaránt remekül szórakozhatnak. A Super Mario Party: Jamboree már eleve azzal lett bereklámozva, hogy ez lesz az eddigi legnagyobb, legtartalmasabb Mario Party-játék és a végeredményt látva bizony tényleg nem kamuzott a Nintendo: ez a játék valami brutális (112 minijáték található benne!) és kész csoda, hogy ezt elbírta még a Switch. Órákig tudnám sorolni, hogy mennyi emlékezetes pillanatot adott a Jamboree, viszont egy valami külön kiemelnék: ez a Koopathlon-játékmód, amiben immár 20 játékos küzdhet a másik ellen az online szegmensben. Ahogy tavaly a The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom-nál, úgy idén a Super Mario Party: Jamboree-nál csodálkoztam rá, hogy miként bírhat el ennyi tartalmat a Switch hardvere – elképesztő! Kisgyerekes családoknak mindenképp tudom ajánlani ezt a részt!

Paper Mario: The Thousand-Year Door

A The Thousand-Year Door a második epizód volt a Paper Mario-szériában és még 2004-ben jelent meg GameCube-ra. Rengetegen imádták, hiszen a grafikai stílus mellé a Paper Mario konkrétan RPG-elemeket is behozott (méghozzá a korábbi, 1996-ban megjelent Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars nyomán) és a The Thousand-Year Door ezeket ügyesen gondolta tovább, egészítette ki. Az idén megjelent remake (ami sokkal inkább egy remaster-kiadás) több szempontból is hiánypótló: egyrészt a látvány még szebb (pedig 60fps helyett itt csak 30fps van), másrészt olyan funkciókat is beépítettek, amelyek nagyon hiányoztak a régiből – ilyen például a gyorsutazás lehetősége, amivel szempillantás alatt térhetünk vissza korábbi helyszínekre. Eltelt 20 év, de a Paper Mario: The Thousand-Year Door még ma is képes megállni a helyét és végre újabb játékosok fedezhetik fel, akik csak most ismerkednének az RPG-be oltott Mario-val.

The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom

Megannyi Zelda-játék után ezúttal tényleg egy olyan felvonást kapunk, amiben magát Zeldát irányíthatjuk. Bizony, ezt sokan hajlamosak benézni: eddig jobbára Link volt az állandó főszereplőnk, viszont az Echoes of Wisdom-ban immár tényleg a hercegnővel kell mászkálni és éppenséggel pont Link-et kell megmentenünk. Rögtön feltűnhet, hogy ez a játék nem a Tears of the Kingdom nyomán halad, vagyis sokkal cukibb, aranyosabb megjelenítést kapott.

Mivel a főszereplő Zelda, fegyver helyett csupán egy varázs-botunk (Tri-bot) lehet nálunk, amivel le tudunk klónozni tárgyakat vagy ellenfeleket, majd azokat tetszés szerint elővarázsolni bárhol a pályákon. És itt kerül felszínre ismét a Nintendo zsenialitása. Ez a játékmechanika ugyanis annyira ötletes és annyira épít a kreativitásunkra, hogy lehetetlen nem imádni! Képzelj el egy helyzetet, mikor fel kell jutnod egy magaslatra, de nincs sehol egy létra vagy egy lépcső. Valahol odébb elraktározod egy fadoboz "emlékét", majd ezt felhasználva építesz magadnak lépcsőt. Esetleg sikeresen legyőzöl egy ellenfelet (mondjuk megdobod sziklával, amit szintén magad varázsolsz elő) és ezután az ő "emlékét" is el tudod raktározni, vagyis legközelebb, mikor az utad állja egy újabb ellenfél... nos, fogod magad és ledobod az előzőt (például egy denevért), aztán rendezzék le egymás között. Fantasztikus az egész mechanika!

És számotokra melyik volt az idei év legjobb Nintendo Switch-játéka?