- Az év első felében indul a Robot Cache, egy új online piactér
- A rendszer a kriptovalutáknál ismert megoldásokat alkalmazza
- Itt vásárolt játékaink viszonteladására is lesz lehetőség
Ha Brian Fargo neve ismerős, az nem véletlen: az úriember már sok mindent letett az asztalra. Az Interplay és az inXile alapítója és elnök-vezérigazgatója ugyan visszavonul a játékfejlesztéstől, da az ipartól nem, és most igen nagy fába vágja a fejszéjét. Fargo egy új online piacteret nyit, mely forradalmian új megoldásokkal igyekszik meghódítani a játékosok szívét. Nagy szavak, lássuk, mire alapozzák.
Nem titok, hogy a Valve nem kis részt hasít az eladások után (70/30 arányban osztoznak a fejlesztővel), a Robot Cache ezen változtatna, valamint a megunt játékok eladását is lehetővé teszi, és a tervek szerint még a második negyedévben elrajtol. A megoldást a kriptopénzek mögött rejlő techonlógia (blockchain) jelenti, egy decentralizált piactér fenntartása ugyanis jóval olcsóbb lehet, így a fejlesztők akár a haszon 95%-át is zsebre tehetik.
Ami viszont minket, játékosokat jobban érint (az esetlegesen kedvezőbb árak mellett, bár erre azért nem fogadnánk nagy tételben), az a játékok viszonteladásának lehetősége. Magyarán a végigjátszott játékokat áron alul értékesíthetjük, mely eladás után a haszon 70%-a a fejlesztőnél, 25%-a a felhasználónál, 5%-a pedig a szolgáltatónál landol. A zsetont a felület saját kriptopénzében, IRON-ban kapjuk vissza, melyet vagy a rendszerben tartunk jövőbeni játékok vásárlására, vagy bankszámlánkra is kérhetjük.
Miként lehetséges ez? Az Ethereum blockchain hálózatára épülő IRON tranzakciói és a vásárlások könyvelése decentralizált módon zajlik, vagyis a felhasználók egy része végzi a munkát, vagy ha úgy tetszik “bányászik”. Így a rendszer fenntartása, mint mondtuk olcsóbb lehet, de hogy legyen aki elvégzi azt, vagyis könyvelésre ösztönözzék a rendszer minél több felhasználóját, a munka elvégzéséért időarányosan IRON jár majd. Emelett időszakosan különféle közösségi feladatok teljesítéséért, mérföldkövek eléréséért is jutalmat fognak osztogatni az abban résztvevőknek.
Az érdeklődők számára február 15-től elővásárlásra lesz lehetőség 50 ezer dollár ellenében (a különféle intézményeknek mától alkalma van bevásárolni magát), melyért úgynevezett Simple Agreement for Future Token (SAFT) jár, melyet a platform elinulásakor IRON-ra váltanak majd az üzemeltetők. A gyűjtés célja nem kevesebb, mint 15 millió dollár, ezt a pénzt marketingre és játékok megjelentetésére, szerződésekre fordítanak.
Mindezek fényében szerintetek van esélye az új piactérnek?
- poker dewa
- poker88 login
a felhasználók egy része végzi a munkát, vagy ha úgy tetszik “bányászik”
Nem tudom jól értem e de a felhasználók gépeit akarják bányászásra használni??? Gratulálok!
Szerintem a Steamnek a maga 125 milliós felhasználóbázisával nincs mitől félnie!
1. 15millió dollár egy ilyen méretű dolognál annyira se lesz elég hogy a cég összes alkalmazottja kitörölje a se*gét
2. vajon úgy is fog működni, hogy én szerzek ingyen játékokat és azokat is adogatom el? mert igy olyan hamar befuccsol az egész, hogy pislogni se lesz időnk
A felhasználó dolgozik, a többiek meg tartják a markukat. Ami annyira nem is baj, mert egy jó vállalkozónak ez az életcélja, csak ilyenkor hajlamosak eltunyulni az emberek.
A kriptopénz megint csak nem tetszik, mert ha steamen eladok valamit az mégiscsak "virtuális euró", viszont a "fiktív valuta" árfolyammal úgy szórakoznak, ahogy akarnak.
Attól megint csak nem aggódok, hogy bármi is olcsóbb lenne. A kiadói gondolkodás olyan, hogy minek kérjünk kevesebbet, ha úgy is megveszik? A minőség is változatlan marad, a dlc stratégia is marad, max. másik zsebbe fog vándorolni a haszon, de kinyögni ugyanannyit kell.
És végül.
Szép és jó a használtjáték eladás, csak nem biztos hogy kifizetődő.
Ugyanis, az ilyen-olyan sale-eken vett játékokat nem biztos, hogy megéri eladni. Akkor jó, ha teljes áron veszel mindent, és úgy eladod. Mert azt nem hiszem, hogy mindent az aktuális áron lehet majd eladni. Tehát, megveszem akció idején, és eladom amikor visszaugrik teljes árra. Ha pedig így működne, akkor kapnánk megint csak egy újabb online piacteret, ahova mindenki nyerészkedni jár, tele csalókkal, tolvajokkal. . .