Az Érdekességek a hétvégére a rovatunkban a hírértéket nem tartalmazó, de szórakoztató, lenyűgöző vagy éppen vicces apróságairól (videók, képek, történetek) emlékezünk meg a teljesség igénye nélkül.
A hét videója
Az olvasóink többsége valószínűleg nem játszott az 1984-ben Atarira kiadott Paperboy című játékkal, de szinte biztosan hallottak erről a klasszikusról, melyben egy újságos fiúval az a célunk, hogy minden házhoz eljuttassuk a napilapot, de persze ez nem könnyű, hiszen akadályok egész sora állja az utunkat.
Az újságok kiszállítása során tűzcsapokat, távirányítású autókat, táncosokat, sőt néha még tornádókat illetve magát a Kaszást is kerülgetnünk kell a munkák közben, szóval nem egyszerű az újságos fiú életet, ráadásul egy új veszély ütötte fel a fejét.
A Silvermania csapata a 80-as évek nulla költségvetésű filmjeinek hangulatát idéző filmecskét készített Paperboy 3: The Hard Way címen, melyben hősünk minden áron igyekszik megakadályozni egy gyilkos újságkiadót, ami sorban öleti meg az kihordóit, ezzel növelve az előfizetőinek számát.
Mint kiderült, mégiscsak el lehet pusztítani a Minecraft sérthetetlennek tűnő alapkőzetét. A trükk az, hogy nem TNT-t kell használni, hanem egy konzolparanccsal alaposan módosított tűzgolyót, melynek így már van elég ereje ahhoz, hogy ezt az építőkockát is elpusztítsa -- igaz, több mint két óra kell így is.
Persze aki alaposan jártas a Minecraftban, s behatóan ismeri a program lelki világát, annak mindez nem valószínű, hogy nagy újdonság, ám akik még csak most ismerkednek a programmal, vagy esetleg nem törték még ilyenen a fejüket, azoknak érdekes lehet, s nem utolsó sorban látványos is.
Ebben a videóban az emberünk részletesen el is magyarázza, hogy oldotta meg a dolgot.
Íme néhány videojáték ponyvaregényként.
Eric Fullerton készített egy zenei videót, amit teljes egészében videojátékos idézetekből állított össze, nagyjából olyan 27-ből. A koncepció érdekes és mindenképpen élvezhető, de ha engem kérdeztek, némi struktúra nem ártott volna, ugyanis csak egymásra dobált szövegeket kaptunk, ahol a C-C-C-Combo Breaker sort a Fus Ro Dah majd pedig a Boom Shakalaka követ logika vagy jelentés nélkül.
Taylor Davis is készített egy videót, de ő már nem osztotta meg a figyelmét egy sor játék között, hanem csak a kedvencére, a The Legend of Zelda: Ocarina of Time-ra koncentrált, s hegedűn adta elő annak Song of Time és Song of Storms című klasszikusait.
A Vsauce3 újra jelentkezett a Fact Surgery videójával, melyben ízléses szétszerelés mellett érdekességeket árul el a kiszemelt konzolról. Ezúttal az eredeti PlayStation van terítéken, melyről többek között megtudhatjuk azt, hogy a gépre kiadott játékok összes mérete 1,49 TB.
És ha már szétszerelés, íme pár jól ismert kontroller, darabjaikra bontva.