- A Battlefield 1 első DLC-je nagyon szépszerű volt.
- A DICE fokozottan figyel a játék további támogatására.
- Az In The Name Of The Tsar DLC DLC-vel a szebbik nem is megérkezik a játékba.
A DICE legújabb játékához özönleni fognak az újabb és újabb fizetős és ingyenes tartalmak. A Battlefield 1 legfrissebb, fejlesztés alatt álló letölthető tartalmában nem csak az oroszok, hanem nők is megérkeznek a csatatérre. A keleti fronton játszódó In The Name Of The Tsar DLC-ben megtapasztalhatjuk majd, hogy milyen kíméletlen az ellenségeivel az orosz hadsereg, valamint az orosz tél csontig hatoló szele.
- PC
- XBOX One
- PS4
A bővítmény első promóciós képe nagyon hasonlít az alapjáték és a korábbi DLC-k promóciós anyagaihoz, ezúttal viszont egy női katonát láthatunk rajta. A DICE eredetileg nem volt elragadta az ötlettől, mivel minél nagyobb célközösséget szerettek volna elérni a játékkal. Attól féltek, hogy a (potenciális vásárlónak tekintett) fiatal fiúk a női katonák miatt nem fogják hitelesnek tartani a játékot, így ezért nem is fogja őket érdekelni az első világháborús program.
Én csak örülni tudok annak, hogy végre a szebbik nem is részese lesz a harcnak. Ti is így vagytok ezzel?
Már az Unreal Tournamentben is jól mutattak, 40 kilós géppuskákkal rohangálva. Én támogatom az ötletet, az is sci-fi volt, ez is az. A majomfogó a BF1-nél a történelmi hűség volt, sokan be is kajálták. Most ugyanez megy a Call of Dutynál is... Jöhetnek a csajok! Esetleg majd multiba jöhetnek DLC-ként a Hello Kittys lőszertáskák is, meg a lila sisakok. Esetleg rózsaszín tank. És a lovakat is szeretném simogatni meg répával etetni. Van az a pénz. A játék élvezetén úgysem ront.
"...Angliában 1917-ben állították fel az első női segédhadtestet (Women’s Army Auxiliary Corps, WAAC), amely 1918 novemberében már 18 000 főt számlált. Franciaországban pedig csak vonakodva és a szükség kényszerének súlya alatt nyitották meg a kaszárnyák és a hadügyminisztérium kapuit a nők előtt 1916 végén..."
...A háborús évek során érdekes kettőség volt megfigyelhető a nőkről alkotott kép alakulásában. Egyfelől átértékelődött tradicionális női szerep, jelentékenyen növekedtek a társadalmi életben a nők szabadságfokai. A férfiakkal egyenlő értékű munkát végző nők a hátországban és a háború poklában hősként életeket mentő ápolónők népszerűsége alapokat teremtett a női önállóság és egyenjogúság egyre szélesebb társadalmi körökben való elismerésének. Másfelől azonban az is tény, hogy a női autonómiának számos ellenzői voltak. A munkába álló és önálló keresetre szert tevő nők megjelenése számos esetben gyanakvást és irigységet keltett a férfiak körében. Főleg az otthon maradott gyári munkások rettegtek attól, hogy elveszítik keresetüket a hirtelen jött konkurencia miatt, a frontról hazatért, testileg-lelkileg összetört férjek pedig meglepve és gyakran bosszankodva szembesültek azzal a ténnyel, hogy hitvesük már másképpen látja a világot, mint azelőtt, és megszerzett önállóságával továbbra is élni kíván. A gyanakvásból és a bosszankodásból hamar született ellenszenv...."