- Első körben szenátus és a képviselőház megszavazta az internetes magánéletet védő törvény eltörlését
- Ezt Donald Trump elnök aláírta
- Ennek következtében a szolgáltatók begyűjthetik és eladhatják a felhasználók böngészési előzményeit
- S mindehhez nem kell a felhasználó engedélyét kérniük
Ahogy azt korábban megírtuk, a szenátus és a képviselőház megszavazta az eltörlését annak a Barack Obama által bevezetett törvénynek, ami meggátolta az Amerikai Egyesült Államok területén lévő internetszolgáltatókat abban, hogy begyűjtsék és értékesítsék partnereiknek a felhasználóik böngészési előzményeit. Akkor már csak Donald Trump aláírása hiányzott, de az elnök hétfőn alákanyarította a dokumentumot, így a törvény eltörlésre került.
Az FCC (Federal Communications Commission, azaz Szövetségi Hírközlési Tanács) októberben megszavazott szabályozása sosem volt népszerű a szolgáltatók körében szigorúsága miatt – tulajdonképpen arra kötelezte őket, hogy az ügyfél engedélyét kérjék, mielőtt eladják a róla szóló személyes információkat külsős cégeknek, például biztosítóknak. A szolgáltatók azt is kifogásolták, hogy a törvény csak rájuk vonatkozott, az olyan internetes cégek, mint a Google és a Facebook kimaradtak a szabályozás hatálya alól. Ez az információüzletben bizony jelentős előnyt adott ezeknek a cégeknek.
A törvény eltörlése – pontosabban fogalmazva: hatályon kívülre helyezése – az Egyesült Államok lakóit is megmozgatták. Azt már említettük, hogy a Search Internet History nevű oldalon gyűjtést indítottak azzal a céllal, hogy felvásárolják a törvényt eltörlő politikusok böngészési adatait, majd azt közzé tegyék. Olyan is akadt, aki böngészési előzményeit az eBayen kínálta eladásra. Ez az aukció 200 ezer dollárnál járt, mielőtt törölték. De talán a legjelentősebb, hogy megnőtt a kereslet az érdeklődés az anonim böngészést lehetővé tevő eszközök után.
Mert az hogy te én vagy ő mit néz az le van szarva mert mi csak egy polgarok vagyunk belolunk penzt nem tudnak kihuzni álam titkokat sem tudunk. Minket ez rohadtul nem érint.
Most is csak azért engedélyezték ezt Amerikában mert
1. Ott mindeki gyökér
2. Meg mindenki meg akar dönteni mindenkit plane most valasztasok utan.
És ha meg figyeled google ba be írsz bármit mondom szinte bármit = 2 perc mulva arrol a dologrol minden veboldalon talalni fogsz reklámot róla. És ez úgy kb 1-2 éve van .... (csak gondold végig hidd el nem a véletlen müve)
A másik dolog hogy ha NEKEM egézség ügyi problémám van mert mindenkinek van az SOSEM VICCES csak a mai Degenerált-ra nevelt gyerekek tudnak röhögni ezeken (meg felnottek).
Elég szomorú hogy a mai társadalom azon tud szorakozni hogy kinek milyen problémája vagy nyomoréksága van.
Ez nem az a társadalom, ahol el tudsz rejtőzködni, ha szeretnél, az hogy online térben mit csinálsz, nagyjából hidegen hagy mást, mivel már a valóságban is külső hatások befolyásolják a mindennapi életed. Akkor élhetsz magánéletet, ha elvonulsz remetének és nincs rólad semmilyen adat, viszont ezzel kizárod magad a társadalomból, nem jár tb, ha beteg leszel akkor meghalsz kb.
Vannak előnyei és hátrányai is a rendszernek, sajnos együtt kell élni vele.
Én régóta anonim vagyok netes környezetben, de vállalom magamat, ha kell.
De azert az a hozzaallas hogy ki mit vallal fel, had ne legyen mar elfogafott erre. Teszem azt, van itt nekunk egy Gizink. Gizinek egeszsegugyi problemai vannak...ezert az atlagnal tobbet f@sik. Gizi rakeres, hogy mivel lehetne ezt eltuntetni, orvosolni, de ez kenyes tema ezert nem akarja vilagga kurtolni..ennek ellenere az eladott infokbol 0-24ben majd hasfogo banner/reklamokat nezegethet majd a gepen. (tudom szedjen le ads blockert) nem ez a lenyeg. Hanem az hogy legyen valaki konzervativ vagy nyitott, qrvara semmi koze egy cegnek az EN maganeletemhez.
Nem kell olyan oldalakat nezni amiket nem mer az ember felvalalni.
Nem kell olyan oldalakat nezni amiket nem mer az ember felvalalni.