- Érdekességeket osztottak meg a játékról
- Például az angliai helyszínről
- Ahol egy letűnt civilizáció emlékei elevenednek meg
Az Assassin's Creed Valhalla-ban lévő Anglia vidékén tett utazásai során Eivor ősi romokat, rejtett földalatti alagutakat, hatalmas, összeomlott szobrokat és egész városokat látogathat meg, amelyek valójában egy bukott birodalom maradványaira épültek. A játékosok még római kori tárgyakat is gyűjthetnek, és visszavihetik őket Octavianus házába Ravensthorpe-ban, hogy cserébe különböző kozmetikai tárgyakkal díszítsék fel településüket. Az Assassin's Creed 15. évfordulójának ünneplése részeként a fejlesztők megosztottak néhány kevéssé ismert tényt a Valhalla fejlesztéséről. Anglia megalkotásakor a csapat célja az volt, hogy "egy posztapokaliptikus római világ romjain való barangolás érzését" érjék el. És ez tényleg sikerült: elég csak a Valhalla térképének néhány távoli szegletébe merészkedni, és máris a világ peremén találod magad.
Eivor's original name? Connections to AC3?
— Assassin's Creed (@assassinscreed) June 21, 2022
Learn more about the making of Assassin's Creed Valhalla with these behind-the-scenes facts! #AC15 ???? pic.twitter.com/EDmwxlD1oE
A Ubisoft azt is elárulta, hogy a csapat különböző, vikingekkel kapcsolatos időszakokat vizsgált a játék helyszíneihez, köztük az 1066-os normann inváziót és a Lindisfarne 793-as viking rajtaütését. A fejlesztők azonban úgy döntöttek, hogy maradnak a 870-es éveknél és az olyan történelmi szereplőknél, mint Alfréd wessexi király, akik végül bekerültek a végleges változatba. A Valhalla legnagyobb városainak is megvan a maguk története. Lunden (a mai London) például egy hatalmas amfiteátrummal rendelkezik, ahol a római korban különböző nyilvános eseményeknek adtak otthont. Az emberek összegyűltek, hogy kivégzéseknek vagy gladiátorviadaloknak legyenek szemtanúi, a hátramaradt romok pedig ezeknek állítanak emléket.