- Egy kutatás szerint fiúknál valószínűbb a játékfüggőség kialakulása
- A lányok inkább a közösségi oldalakon lógnak
- A lányok okostelefonokat szeretnek használni
- A fiúk a számítógépeket és a játékkonzolokat preferálják
Az iskolakezdéssel a szülőknek fel kell készülni arra, hogy gyerekeik több időt töltenek majd az interneten. A szülők jobban megvédhetik fiaikat és lányaikat, ha tudják, hogy gyerekeik mit csinálnak online és milyen veszélyek leselkednek rájuk. A Kaspersky Lab és az Iconkids & Youth nemzetközi kutatóintézet közös kutatása, a Growing Up Online – Connected Kids azt mutatja, hogy a 8-16 év közötti fiúk és lányok nagyon különbözően viselkednek az interneten, ami azt jelenti, hogy különbözőképpen kell megvédeni őket.
A lányok okostelefonokat szeretnek használni, míg a fiúk a számítógépeket és a játékkonzolokat preferálják. A fiúknál valószínűbb a játékfüggőség kialakulása: ők gyakrabban említik a számítógépes játékokat mindennapos online tevékenységeik között, míg a lányok inkább a közösségi oldalakon kommunikálnak egymással vagy élő beszédben, vagy üzenetek formájában.
A lányok gyakrabban választják családtagjaikat és barátaikat információs forrásként, míg a fiúk inkább az internetre támaszkodnak. Továbbá a fiúk magabiztosabbnak érzik magukat az internethasználat és az online védelem terén.
Ugyanakkor a kutatás szerint a fiúk kevésbé gátlásosak az interneten: sok személyes adatot osztanak meg közösségi oldalakon és idősebbnek mondják magukat, mint valójában. Gyakran próbálkoznak a szülői szűrők megkerülésével és online tevékenységük elrejtésével. És sokszor van mit elrejteni – saját bevallásuk szerint a fiúk szívesebben keresnek rá olyan tartalmakra, amelyek nem megfelelőek gyerekek számára.
„A kutatás azt mutatja, hogy a fiúk szüleinek figyelmesen kell követni gyerekük online tevékenységét. A legfrissebb szülői szűrőket kell használni, hogy biztonságban tartsák fiaikat a nem kívánatos vagy veszélyes tartalmaktól, mint például a felnőtteknek szánt játékoktól. Míg a lányok szüleinek jobban oda kell figyelni arra, hogy kivel kommunikálnak lányaik. A közösségi oldalakat gyakran használják gyanús alakok, hogy gyerekek bizalmába férkőzzenek” – figyelmeztet Andrei Mochola, a Kaspersky Lab fogyasztási vezetője.
Mint látható, ő élőszóban kommunikál másokkal, miközben játékokon függ.
"Gyakran próbálkoznak a szülői szűrők megkerülésével és online tevékenységük elrejtésével. És sokszor van mit elrejteni – saját bevallásuk szerint a fiúk szívesebben keresnek rá olyan tartalmakra, amelyek nem megfelelőek gyerekek számára." Nem azért, de bárki említsen már meg EGY hölgyismerőst, ha nem is név szerint, aki 8-16 év között már nézett pornót. Na, ugye? És ezt próbálják visszaverni rajtunk, hogy míg a lányok nem kíváncsiak egy péniszre, hogy az hogy néz ki, nem keresnek rá, viszont mi tudjuk, hogy a felnőtt női test szép, mi természetesen kíváncsiak vagyunk, hogy nézhet ki ruha nélkül.
"A kutatás azt mutatja, hogy a fiúk szüleinek figyelmesen kell követni gyerekük online tevékenységét"
Azért ha választatok aközött, hogy a csemetém bdsm pornót és guro hentai-t nézzen (fiú), vagy pedig napi 8-20 képet töltsön fel a Zuckerbookra jobb esetben geotag és meztelenkedés nélkül (lsd. a mára jogellenesen megszűntetett Pedobear puruttya)...elég egyértelmű lenne a döntésem... Arról nem is beszélve, hogy inkább a neten "adja ki magát idősebbnek" valaki mint a legközelebbi szórakozó helyen... Pedo-per csak az utóbbiból lesz...
És kérem... Hagyjuk már hogy az online chat közösségi élet, a fiúk persze hogy többet említenek gamer dolgokat (mivel társadalmilag számukra az elfogadottabb téma, a férfiak közt is sokan öltöznek igényesen és vásárolnak naphosszat mégsem beszélünk róla), és az egész szülői szűrő dolog egy közröhely.
*merőben szubjektív véleményem olvashattátok*
Naponta játszani valami játékkal ami fejleszt, és elgondolkodtat, vagy pedig egész nap bámulni a telefont hogy nem-e írt valaki.
Jah várjunk....
Van aki a filmekért rajong, van aki sorozatfüggő, van aki internet - játék - anime függő, van aki kondi mániás, van aki telefon mániás, van aki autó etc. Sorolható lenne naphosszat, csak az a legidegesítőbb, amikor szentfazék módjára megkérdőjelezik azt, amit szeretsz és próbálnak ráterelni az ő általuk preferált függőségekre a helyes út címén. Nem szeretem amikor valaki normákról beszél, mert a legtöbb embernek ezek mást jelentenek és sok dologra azt mondjuk hogy fúj, de rossz dolog, másra meg húú de jó. Mindenki válogassa meg mi magának való, kivétel az ember ölést, mert más életét kioltani tényleg nem szép, ezzel elveszel valakitől egy esélyt a kibontakozásra és hogy szokásai legyenek.
Az erőszak nem jó mester, viszont hogy kinek milyen függőségei vannak, az legyen az ő dolga.
Mellesleg teljesen egyetértek abban, hogy a lányok többet függenek a telefonon, mint más elektronikus eszközön, a fiúknál pedig tényleg a PC/konzol a preferált eszköz. Persze itt is vannak kirívó esetek, az egyik barátom például a nap 24 órájából kb 16-ot Facebookon tölt, csak beszélgetéssel és képnézegetéssel. Én pedig már vagy két hete nem néztem fel Facebookra...
Szerintem a függőség nem probléma, bizonyos határokon belül. Amikor valaki (egy másik barátom) minden mondatába belefűzi az "anime" szót, teljesen más irányba terelve az eredeti beszélgetés témáját, akkor nálam már kiborul a bili. Mikor az agyamat zsib*****tja a cosplay-jel, Japánnal, az ecchi-vel, vagy a hentai-jal, vagy éppen az aktuális szerelméről (aki természetesen egy nem létező anime karakter...), néha igen kellemetlenül érzem magam...
Egy szó, mint száz: Amíg nem alakulnak ki olyan "jelenségek", mint abban a bizonyos South Park epizódban lévő kocka, vagy a függőségre hajlamos embereknél nem szűnik meg a határ a játék és a valóság között, addig a játékfüggőséget nem lehet negatívumként említeni (SZERINTEM!).
Még talán 8 évesen kezdtem a C64-el, 1996 óta van PC-m.
Azóta már 35 éves is elmúltam, de a függőségem nem csökkent!
Minden nap bekapcsolom a gépet, és ha van időm (mert aznap nem dolgozom), akkor reggeltől estig csak játszom! És ez már így lesz, míg meg nem halok! De engem ez nem zavar, inkább legyek játékfüggő, mint alkoholista vagy drogfüggő! Azokba már többen is belehaltak, míg a játékfüggősségbe még csak pár idióta kínai. Azért enni és inni kimegyek, pici szünetet mindig tartok. Mostanában elég "sok" a meló, így a Rise of the Tomb Raider-t csak két hét alatt tudtam végigtolni.