A rendkívül népszerű Daredevil-sorozat három évadon át futott a Netflixen, és miután 2018-ban pontot tettek Matt Murdock streaminges kalandjára, sokan azt hitték, hogy ennyi volt, és a főhőst megformáló Charlie Cox is örökre búcsút mondott a karakternek. De végül nem így lett: azt követően, hogy a jogok visszaszálltak a Marvel Studiosra, Kevin Feige-ék bemutatták őt az MCU-ban: először a Pókember: Nincs hazaútban köszönt be, majd ezt követte az Amazon: Ügyvéd, majd az Echo, és jövő tavasszal végre érkezik a saját önálló sorozata is a Disney+-ra, Daredevil: Born Again címmel. Nehéz szülés volt ez, a munkálatok nem mentek épp zökkenőmentesen, ezért is van némi okunk aggodalomra a széria szellemiségével kapcsolatban, de a sorozat showrunnerje szerint felesleges félni, szerinte jó irányba változtatták meg a sztorit.
Amikor a Marvel Studios áldását adta a Born Again elkészítésére, még teljesen más jellegű történetet akartak elmesélni, mint a korábbi Daredevil. Majd végül el is kezdték a forgatást, de ez az az időszak volt, amikor sorra buktak el a különböző Marvel-produkciók, mint például az Amazon, illetve A Hangya és a Darázs: Kvantumánia. Emiatt úgy döntöttek, hogy az egész franchise-t újragondolják és a Born Again eredeti koncepcióját is kukába dobták, majd új alkotókat vontak be a munkálatokba. Így került a fedélzetre Dario Scardapane showrunner, aki korábban íróként dolgozott a szintén netflixes The Punisher-sorozaton – szóval ez már tulajdonképpen jelezte, hogy az új terv lényegében visszakanyarodás a netflixes Daredevilhez. Ennek nyomán maga a Megtorló is visszatér a Born Againben annak ellenére, hogy a Marvel Studios az elején még nem akarta ezt, mivel azt szerették volna, hogy a nézők minél jobban vonatkoztassanak el a Netflix sorozatától.
Azonban végül mégis átvették annak hangvételét, továbbá Scardapane és Cox egy friss interjúban beszéltek a szériáról, és Matt Murdock megformálója szerint az volt a lényege a változtatásoknak, hogy megpróbálják átemelni az eredeti sorozatban működő elemeket, valamint hogy ne próbálják „lebutítani” a sztorit az új nézőknek. „Sokat beszéltünk arról, hogy azért volt akkora sikere a sorozatnak, és azért volt vonzó egy bizonyos réteg számára, mert egyiket volt azoknak a ritka szuperhőssorozatoknak, amik sötétek és komorak” – mondta Cox.
A showrunner a következőket fűzte hozzá Cox szavaihoz: „Inkább egy bírósági drámaként képzelték el eleinte, mi pedig visszatértünk inkább az akcióközpontú New York-i bűnügyi történethez. Az volt a trükk, hogy megtartsuk a régi Netflix-sorozat DNS-ét, de aztán vigyük el nagyon új irányokba.”
A borítóképek forrása: Marvel