Kevés játék volt az elmúlt időszakban, amit tényleg nagyon vártam. Igyekeztem nem felszállni a hype-vonatra, ám a Ubisoft által autós MMO-nak titulált The Crew koncepciója engem is megfogott. A megjelenés óta tudjuk persze, hogy azt nem sikerült maradéktalanul megvalósítani, a sztori végigjátszása után a játékosok többsége inkább letette a programot. A teljesíthető kihívások, a rengeteg autó és tuningolási lehetőség ellenére is hamar repetitívvé vált a játék, az internetes versenyek az idő múlásával pedig hajlamosak voltak kiegyensúlyozatlanná válni a magasabb szintű, kitartóbb pilóták miatt. A kevesebb időt rászánók, vagy a programot később megvásárolók azzal szembesülhettek, hogy a többjátékos eseményekben egyszerűen ritkán van esélyük dicsőséget szerezni. A Wild Run című kiegészítő bejelentése azonban megdobogtatta kicsit a szíveket, hátha sikerül feldobni a nem túl erős játékmenetet.

EGY KIS KOZMETIKA

Mielőtt a Wild Run című csomag tartalmát kivesézném, fontos megemlíteni pár dolgot. Először is, a megvásárolható kiegészítő (ami PC-n egyébként egy DLC) megjelenésével egyidejűleg az alapjátékhoz is érkezett egy nagyon átfogó grafikai ráncfelvarrás. Ezt minden The Crew birtokos megkapja a cirka 6 gigabájt letöltése útján. Meg kell vallanunk, e téren igazán nem kell csalódnia senkinek, mert a játék már önmagában teljesen elfogadható grafikával bírt ahhoz képest, hogy mekkora területet és mennyi járgányt vonultatott fel. És ezen most még sikerült egy nagyot javítani.

Másodszor megújult a programhoz írt időjárásmodell: tomboló viharokon át a ködig mindennel szembesülhetünk, sőt még az éjszakák is sötétebbek lettek. Ha nem tűnik föl elsőre, akkor tessék felkeresni egy pusztaságot, ahol nem nőtt ki éppen egy villanyoszlop sem, vagy egy sűrű erdőt! Sok szerencsét a kitaláláshoz! Az utak hamar vizesek lesznek, eső után még sokáig olyanok is maradnak, és az autók vezethetősége is nagymértékben megváltozik. Jobban kibillennek az egyensúlyukból, csúszkálnak és kipörögnek a kerekek, nem is beszélve a havas területek szerpentinjein való kocsikázás nehézségeiről.

Persze szó sincs róla, hogy szimulátoros lett az irányítás, inkább csak arra utalnék, hogy az eddig tapasztalható, butácska autófizika előnyére változott. Ez a játék mindig is egy arcade vonalat képviselt, ami ezúttal sem billent ki a megszokott mederből. A vizuális és fizikai beavatkozás mellett pedig még 6 autó is belefért az ingyenes frissítésbe, természetesen a hozzájuk tartozó fejlesztési lehetőségekkel együtt. Végül, de nem utolsó sorban a minitérkép és a kilométeróra is letisztultabb lett a képernyő két oldalán, még kevésbé zavarva a látványt. És most lássuk, mit kapunk, ha fizetünk is a Wild Runért!

TALÁLKOZÓ A LEGJOBBAKNAK

The Summit. A vad futamok végállomása, a legjobbakat felvonultató csúcstalálkozó. A megmérettetés, amin csak a kiegészítő csomag megvásárlóinak van lehetőségük részt venni. Havi rendszerességgel kvalifikálhatjuk magunkat a nagy eseményre, természetesen csak a sikeres selejtezők útján. Egy régóta játszó, kellő szinttel, tapasztalattal és megfelelő autókkal rendelkező játékosnak pár friss versenyágban is könnyebb lesz majd előre lépni a ranglistán.

Az új játékmódok közül nálam magasan a monster truck kategória viszi a pálmát: óriási terepjárók volánja mögé pattanva ugrathatunk és szaltózhatunk egy külön erre a célra épített arénában. A területen összeszedhető zsetonokon kívül a levegőben töltött idő és az akrobatikus elemek is pontokat érnek, érdemes ezeket szépen láncba fűzni, hogy minél magasabbra kússzanak a számok. A második újdonság a driftelés, ami tényleg rétegműfaj, nekem sosem volt az erősségem semmilyen autós szoftverben. A Wild Run viszont még számomra is vonzóvá, érezhetővé tudja tenni a dolgot.

A harmadik fontos elem pedig a gyorsulási verseny (drag). A recept nem új, oda kell figyelni a megfelelő gumiégetésre, a tökéletes idejű rajtolásra és a sebességváltásokra. Ha mindez megvan, jöhet a nitró, ahogy a csövön kifér. Nem kell meglepődni a gyakran 520 km/h fölé kúszó mutatókon sem, inkább csak bízzunk a fékezőernyő megfelelő működésében. Ha a selejtezők végén rendelkezünk elegendő számú éremmel, akkor mehetünk a Summitra, természetesen magasabb szorzókkal rendelkező díjazások reményében.

Ráadásul végre motorokkal is versenybe szállhatunk. Igaz, nem kaptak külön versenyágat, helyette együtt szaggathatjuk az aszfaltot az autósokkal. A terepmotoros akrobatikázás hiánya hatalmas kihagyott ziccer, főleg, hogyha a nagykerekű autók kaptak külön játszóteret, akkor elméletileg a motoroknak sem lenne akadály. Számszerűsítve 7 motorbiciklit, 8 új autót és a meglévő verdákhoz legalább 20 új specifikációt is választhatunk, ennek nagyobbik részét a sok típusnál megjelenő drift csomag jelenti.

AHOGYAN MI AKARTUK…

Az egyik kedvenc újításom a Freedrive Challenge lett, itt ugyanis mi magunk jelölhetünk ki útvonalat, majd bandánk tagjait meginvitálva neki is kezdhetünk a versenynek. Hasonlóan jó ötlet a szabad vezetéskor bármikor előhívható ügyességi feladatok rendszere is, ezek egyénileg és csapatban is teljesíthetőek, utóbbi esetben összeadódnak az eredmények. Előzgethetünk autókat, vezetnünk kell hol az út megfelelő, vagy éppen forgalommal szembemenő oldalán, de bizonyos távolság ütközés nélküli megtétele is része a feladatoknak. A Ubisoft élőben közvetített a megjelenés estéjén, hangsúlyozva, hogy a bemutatott módosításokat a közösség kívánságára vitték véghez. Ez pedig dicséretes, csak épp nem elég.

Az internetes futamok kiegyensúlyozatlansága ugyanis továbbra is probléma, nagyon nagy szakadékok lehetnek a játékosok között. Rendkívül bosszantó, hogy küldetés közben is zavar a játék különféle értesítésekkel, de nagyon oda kell figyelni a megfelelő portbeállításokra is, mert alig fogunk magunknak partnereket találni a neten. A tapasztalatok azt mutatják, hogy sok időt kell eltölteni a volán mögött ahhoz, hogy online is sikerélményünk legyen. Ellenkező esetben csak a valós pénzen hizlalható Crew Credit egyenlegünk növelésével tudunk gyorsan, jobb autóra szert tenni. Ha éppen nincsen barát, akit frakcióküldetésre tudnánk elküldeni, akkor sajnos továbbra is pénztárcánk nyitogatására vagyunk kényszerülve, mert a játékbeli pénzösszeg megszerzése időigényes.

AZ ALAPOK MÉG NEM STABILAK

Ami vitathatatlan, hogy biztosan jobb értékeléseket kapott volna az alapjáték, ha már egy évvel ezelőtt is így nézett volna ki, de mechanizmusában a Crew a kiegészítő megvásárlása után sem nevezhető tökéletes szórakozásnak. A Wild Run ára sem lett annyira pénztárcabarát, a szépítőcsomag ingyenes voltára való tekintettel túlságosan borsos is. Végezetül azért egy-két új zeneszámot is elviseltünk volna, mert egy hosszabb út alatt automatikusan is inkább az asztali rádiót kapcsolom be.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!