Kezit pókolom
A bevezetőben említett alapvető sirámok ellenére a Spider-Man 3 igenis jó játék. Ha egy kicsit ráérzünk a kezelésre, és letöltöttünk vele aktív egy órát, és még mindig nem unjuk, akkor megtörtént a nagyszerű egymásra találás és indulhat a szórakozás. Egyrészt itt van ugye Pók barátunk, akinél szimpatikusabb figurát messzi vidéken nem találhatunk, és itt van mellé a lemodellezett Nagy Alma, Manhattan szigete, ahol kényünkre-kedvünkre hintázhatunk jobbra-balra. Bár túlzás lenne azt állítani, hogy nem állhatja utunkat semmit (ilyenek a vízzel jelölt pályaszélek), a város igen nagyra sikeredett, és már csak az rengeteg időt vesz igénybe, ha úgy istenesen fel szeretnénk fedezni. A hálóhintázás pókként remek érzés, és mindemellé még társul a látvány is, ami megfelelő vason igen kellemes élménnyel szolgál. A hangulat tehát adott, talán sosem volt még ennyire jó Pókembernek lenni, és szabadon garázdálkodni a felhőkarcolók között.
Kukacok az Almában
Pók papíron
Pókember már 1963 óta van jelen a képregénypiacon, az Amazing Spider-Man jelenleg az 530-ig számnál tart és mellette megjelenik még a Sensational Spider-Man, a Friendly Neigborhood Spider-Man, az Ultimate Spider-Man a Marvel Adventures Spider-Man, hősünk tagja az Új Bosszú Angyalainak (New Avengers) és számos egyéb minisorozat szereplője. A legmeglepőbb a jelenleg is futó történetszálban, hogy Peter egy Marvel Univerzumban lezajlott esemény hatására (Civil War) felfedte a kilétét és jelenleg mindenki tudja, hogy Parker és Pókember ugyanaz a személy. Idehaza jelenleg két Pókember füzet jelenik meg havonta: a Csodálatos Pókember (a Ultimate Spider-Man alapján) és a Hihetetlen Pókember (az Amazing Spider-Man alapján), és nem is vagyunk olyan nagyon lemaradva az amerikai kiadásokhoz képest.
Pókcsípte
Mielőtt belevágnánk egy komolyabb főgonosz fonalába, mindenképpen érdemes egy kicsit edződni a város kisebb küldetésein, beszerezni a különböző kombinációkat és begyakorolni azokat. Szerencsére pókunk számos jófajta kombóval meg lett ajándékozva, így elég látványos harcokat tudunk prezentálni, akár egészen az égig püfölve az ellent. Az mondjuk kicsit frusztráló tud lenni, hogy a harc olykor totális káoszba fullad, főleg ha sokan vesznek körül, Pókunk ugrik jobbra-balra és még véletlenül sem azt kaszálja el, akit kiszemeltünk. Ezt olykor übereli a megbolonduló kamera, amely képes felvenni a létező legostobább szöget, hogy még véletlenül se láthassuk át, éppen mi a helyzet. Ettől eltekintve a csata szórakoztató, főleg ha megspékeljük a lassítással, amit megfelelő időben egy sárga ikon jelez a gonoszok feje felett. A megfelelő billentyűt (gombot a gamepadon) lenyomva az idő belassul és újabb reflexmozdulattal elhívhatjuk a speciális sorozatot, majd gyönyörködhetünk a bullet-time látványban, amint hősünk a lehető legcifrább módon küldi padlóra aktuális ellenfelét. Ez persze még nem minden, hiszen van még az adrenalin-akció is, amit tömeges verekedések során lehet előhívni, ha hősünk szintje eléri a megfelelő pontot, akkor aktiválódik a lehetőség, amit előhívva éktelen tarolás kezdődik és senki nem marad állva a közelünkben. Ha esetleg ráununk a harcra, és szimpla szórakozásra, kihívásra vágyunk, a program rengeteg minijátékot rejt (lásd a térképen), amelyek egyrészt fejlesztik a technikánkat, adogatják a bónuszokat. másrészt elég hosszú időre képesek lekötni az egyszeri játékost. Aztán itt van még a filmben hangsúlyos szerepet kapó fekete pókruha is, amit természetesen egy idő után a játékban is megszerezhetünk és magunkra ölthetünk, s a cool látványon túl kicsit rá is segít hősünkre, már ami az erejét és gyorsaságát illeti.
Filmes közeg
Ahogy azt már a korábbi adaptációkból megszokhattuk, a hangokat ezúttal is a film főbb karakterei adják a játékhoz, ám ezúttal nem leltük nagy örömünket benne, hiszen a lerendelt jelenetek szinkronja, és a játék közben be-benyögött egy-egy mondatok színvonala nem üti meg a kívánt minőséget. Fásult és meglehetősen unott szövegeket kapunk, amik elsőre talán még elmennek, de több órányi játék után már inkább idegesítőek, mintsem szórakoztatóak. Ugyanígy a felvezető mozik is csak elsőre kötik le a figyelmünket, a folytatásban már alig várjuk, hogy túllegyünk rajtuk, lévén nem nagyon sikerül túllépni a sablonokon, az egész csak fölösleges körítés, aminek vajmi keveset ad hozzá a szórakozási faktorhoz. Ebből a szempontból sokkal jobban jártunk volna, ha csak simán egy Pókember játékot kapunk, és nem a filmes marketinget erőltetik rá az egyébként önmagában is működőképes koncepcióra.
Behálózva
Összességében elmondhatjuk ha a portolás buktatóit kihagyjuk , hogy egy szórakoztató és hosszú távon is figyelmet érdemlő játék lett a Spider-Man 3., még ha nem is válik belőle sokat emlegetett klasszikus. A Pókember hangulat tökéletesen átjön, a hálóhintázás remek és a különböző játékmódok is képesek lekötni az embert, és nem csak a Pókrajongókat.
Semmilyen grafika, pocsék szinkron és nulla hangulat.
Egyedül a hálóhintázásnál éreztem azt, hogy Pókembert irányítom semmikor máskor nem. Mert milyen már az, hogy 3-4 Harley Quinn másolat szétveri a mutáns super hero-t? A harcrendszer kiforratlan. PC-n meg irányíthatatlan a játék. Tudom, bökj rá egy kontrollert... NEM!
Ha PC-re kiadják, igenis csinálják meg azt a rohadt játékot irányíthatóra, a billentyűzettel és egérrel!
Pocsék!