Ilyen gyönyörű grafikával és elképesztő tartalommal bíró autóverseny nem sok készült eddig mobilplatformra. A népszerű sorozat harmadik epizódja kihozza a jelenlegi maximumot a műfajból, úgy, hogy a trenddel szembemenve tényleg valósághű vezetési élményt nyújt, mindezt ráadásul ingyen. Hogy hol hibádzik a dolog? Mindjárt elárulom, de lássuk előbb a játékot!
A Real Racing 3 nevéhez hűen minden aspektusában igyekszik a valósághoz közelíteni: az összes benne fellelhető pálya valós helyszínt modellez (Silverstone aszfaltján és a hockenheimi gyűrűn is rajthoz állhatunk), ahogyan mind a 45 részletesen kidolgozott autó is licencelt darab, így olyan gyártók verdáit kormányozhatjuk, mint a Porsche, a Lamborghini vagy éppen az Audi. Elképesztő mennyiségű, több mint 900 eseményen küzdhetjük végig magunkat, amelyek között kieséses megmérettetéseket, kupaversenyeket és gyorsulási futamokat egyaránt találunk. Ráadásul a Time-Shifted Multiplayer rendszer jóvoltából online játék esetén legtöbbször nem a gép által kormányzott autó lesz az ellenfelünk, hanem egy élő játékos már rögzített menetével fogunk versenyezni. Ahogyan említettem, a grafika gyönyörű, a hangok remekek, a kifinomult giroszkópos irányítás pedig nagyon élvezetes, bár alkalomadtán tud kellemetlen meglepetéseket okozni. A vezetési élményt tovább növeli, hogy az autók mind érezhetően más karakterisztikával bírnak, és persze egészen korrekt módon tuningolhatók is.
Minden adott tehát egy egészen kivételes autóversenyzéshez -- csak éppen az EA által a játék mellé kreált üzleti modell majdhogynem megfojtja a játékélményt. Természetesen az RR3 freemium voltából eredő mikrotranzakciós rendszerről van szó, ami miatt nem kevés pénzt kell beleölnünk a programba, ha nem szeretnénk órákat várni az autónk szervizelésére két verseny között, ami gyakran szükséges az igen agresszív gépi ellenfelek miatt. Persze egy bizonyos szint felett drasztikusan csökken a várakozási idő, de az első pár óra/nap játék során nagyon frusztráló, mikor öt percet kell várakozni egy sima olajcserére a realizmus nevében. Okosan játszva azért lehet trükközni ezekkel (éjszakai nagygenerál, felváltva használni több autót stb.), és mindent egybevetve érdemes végigszenvedni a nehéz indulást, mert a játékélmény egy idő után bőven kárpótol a kellemetlenségekért.