A Lawn Mowing Simulator-t már boncolgatta SteelSaint kolléga, így az alapokra nem térnék ki részletesebben, csupán az eredeti teszt néhány releváns állítására reflektálnék. Dínók ide, fröccsöntött T-Rex-szemetesek oda, az alapsztori maradt fűben gazdag, de izgalomban szegény: nyírni kell, mert bizony megnőtt a gyep. Hát, a mesebeli Amerikában bizony ez is a dolga, nekünk pedig továbbra is az, hogy ráülős gépekkel és klasszikus, minden vasárnap reggelt gajra vágó damilos fűkaszával méretre nyessük a zöld rettenetet.
Az alapjátékból megismert alapok tehát megmaradtak: az elvállalt munka, majd az eszközök kiválasztása, a helyszínre érkezés, a fűben lapuló vackok összeszedése és végül a munka maga. Emellett ott van még a menedzselős résszel dúsított karrier mód is. A Dino Safari DLC tartalmai beköltöztek szépen a középrettenet szóviccel jelölt Free Mow menüpont alá. Összesen négy új helyszínnel bővült az eddigi 31: a Raptor Enclosure, T-Rex Paddock, Cretaceans Canyon és Herbivore Valley végtelen gyeptengere várja szerény cégünk tevékenységének áldásos, 3,5 centi magas végeredményét. A játék szintjein előre haladva 12 fűnyírót nyithatunk meg, plusz 12 meló vár ránk a cégépítős módban, no meg hat új achievement. Mindezt kábé egy pizza áráért megkapjuk, szóval szerintem megéri.
Gyakorlatilag egyfajta Jurassic Park x Lawn Mowing Simulator crossover ez, és csak remélni tudom, hogy az olvasók között van, aki emlékszik még az 1993-as blockbuster mozifilmre. A Dino Safari DLC ugyanis inkább nekik és a többi dínórajongó fűnyíró-barátnak szól, egyfajta nosztalgiával feldobva a kerti munkát. Van benne valami varázs, ahogy a gyerek-/kamaszkorod ikonikus mozijának helyet adó, kissé különc állatkertben nyírod azt, amit nyírnod rendeltetett.
Megjegyzendő, a játék végtelenül békés mivoltát semmi nem fenyegeti. A dínók csak ártatlan és passzív szemlélői a tevékenységünknek, a filmekkel ellentétben nem törnek az életünkre. Nyugodtan lehet hadonászni a virtuálisan is baromi idegesítően berregő fűkaszával, vagy mehetsz neki padlógázzal (azaz úgy 10 kilométeres óránkénti sebességgel) bármelyik őshüllőnek, de semmi nem fog történni. A legnagyobb katasztrófát még mindig a téves kanyarokkal ledarált dísznövények jelentik, hiszen az ilyen szakmai balfogásokért bizony kemény büntetés jár a pályavégi elszámolásnál. Még a benzin sem tud elfogyni: bármikor megállhatsz és egyszerűen nyomsz egy utántöltés gombot a félig nyírt gyep közepén, aztán máris lehet tovább melózni.
Csak az menjen tehát füvet nyírni, aki ezt szereti – meg jó esetben a dínókat is. Annak már úgyis megvan az alapjáték, hiszen a munkaszimulátorok között kiemelkedően sikeresnek bizonyult a Lawn Mowing Simulator, köszönhetően a suttogó propagandának és számos Twitch streamernek. Persze ettől függetlenül továbbra is rétegjáték, így ez a kiegészítő nem hinném, hogy hirtelen tömegeket hozna majd a játéknak, de akinek már úgyis megvan, az bátran befizethet erre az érdekes kis extrára.