A Ubisoft jól ráérzett arra, hogy mi kell a népnek (legalábbis a saját rajongótáboruknak): nosztalgia a maximumra pörgetve. Ez egyébként tökéletesen megfigyelhető a tavalyi év egyik nagy dobása, a Far Cry 6 esetében is. Történetesen az egész játék már jól ismert elemekből építkezik, a trópusi szigettől kezdve (Far Cry 3), egy diktátor rémuralmán át (Far Cry 4) egészen a Far Cry 5 sandbox élményének továbbfejlesztéséig, és a New Dawn sufni-tuning fegyverarzenáljának beemeléséig. A recept működött, hiszen a Far Cry 6 egész sikeres lett, a széria rajongói annak ellenére is elvoltak vele, hogy a sorozat kifulladásának szele sokaknál (többek között nálam is) elkezdte éreztetni a hatását. A Ubisoft viszont az összes open world játékát igen masszívan támogatja, ezért amikor felmerült a kérdés, hogy miféle DLC-tartalmat kapjon a hatodik rész, valaki előállt a zseniális ötlettel, hogy ha már úgyis az egész játék hommage a felsorolt epizódok felé, akkor miért ne lehetne még jobban megülni ezt a lovat? Nosza, húzzuk fel az egész DLC-trilógiát a korábbi részekre!
Egy diktátor emlékiratai
A Vaas: Insanity DLC-ről már olvashattatok, most pedig itt a Pagan: Control, amiben – igen, eltaláltátok – Pagan Min elméjébe kerülünk a Far Cry 4-ből. Ő azért már sokkal kidolgozottabb karakter volt annak idején is, mint az őrület definíciójáról papoló sorstársa. Min életét ugyanúgy beárnyékolták a tragédiák – legfőképp kétéves kislányának halála – amiket az országba visszatérő Ajay (azaz a Far Cry 4 főhőse) vérző sebként tépett fel újra. Pagan Min világéletében drogkereskedők és gengszterek között élt, Kyratban pedig a Golden Path ellen harcolt. Ők küldték a palotájába kémként Ishwari Ghale-t, aki azonban szerelembe esett a zsarnok diktátorral, és tőle született Min kislánya, a tragikusan fiatalon elhunyt Lakshmana, aki a DLC-ben ezúttal központi szerepet kapott. Ajaynek is Ishwari volt az édesanyja, de ez már egy másik történet – egész pontosan a Far Cry 4 sztoriszála.
Szóval egy véres kezű diktátor fejében járunk, ahol ismét három fontos tárgyat (ezúttal maszk-darabokat) kell összeszednünk, hogy elmenekülhessünk Min rémálmából. a roguelike-ok által inspirált megközelítés megmaradt, azaz minden halál után elveszíted a nálad lévő pénzt, fegyvereket és egyéb cuccokat. Ha azonban sikerül elég zsetont szerezned anélkül, hogy meghalnál, akkor jobb fegyvereket vehetsz belőle, vagy olyan tulajdonságokat oldhatsz fel, amelyek Pagan Min-t (szinkronhangja továbbra is Troy Baker!) erősebbé teszik. Sőt, olyan dolgokat is elérhetővé tesznek, mint például több, egyre spécibb fegyverek birtoklása, ezek kiegészítőinek felszerelése, vagy halál esetén némi steksz megőrzése. A térképet nekünk kell felfedezni, és bár az továbbra sem nagy, külön régiókra bontható, amelyek mind egy-egy emlékezetes helyszínt fednek fel a diktátor múltjából.
Egy falat Far Cry 4
A Kyrat által inspirált helyszínek remekül hozzák a nosztalgikus érzetet, tényleg olyan az egész, mintha a Far Cry 6 játékmechanikáival felvértezve látogatnánk vissza a Far Cry 4-be. A főszereplő háttértörténetét is nagyon szépen bontja ki, és tárja elénk a DLC: sokkal többet megtudhatunk belőle Pagan Min múltjáról és családjáról, mint amennyit mondjuk, a Wikipedia elárul. Ajay persze itt is visszatér, és ezúttal ő lesz a nemezisünk, de több ismerős karakterbe is belefuthatunk. Troy Baker továbbra is nagyszerű a szerepben, egy-egy beszólásán még fel is nevettem, de Nolan North mellett ő az egyik legprofibb tehetség a szakmában, szóval tőle pont ezt vártam. A Pagan: Controltól pedig annyit, hogy lekössön néhány órára, amíg a végére érek – és ezt maradéktalanul be is váltotta. Alig másfél óra alatt kipörgethető a sztori, de ha teljesen ki akarjuk pucolni a térképet, akkor sem fogunk egy egész délutánt eltölteni előtte. Nem rövid, nem hosszú, pont annyi időt kér a játékostól, ami még egészséges egy ilyen tartalmi kiegészítéstől. Ha megvan a Season Pass, mindenképp érdemes végigtolni – már csak azért is, mert a megszerezhető cuccok átvihetők a Far Cry 6-ba –, különösképp mindazoknak, akik szerették a Far Cry 4 világát.