Jade Raymond, a Visceral Games és a Motive Studios általános menedzsere számolt be arról az EA blogján, hogyan haladnak a dolgok e két stúdióban, s mivel mindkettő éppen Star Wars-játékon ügyködik, naná, hogy ezekről osztott meg néhány információt – bár nem túl informatív infókat.
A Visceral műhelyében formálódó Star Wars-program az első három Unchartedet jegyző Amy Hennig vezetése alatt készül, aki szorosan együtt működik a Lucasfilm Pablo Hidalgo vezette stroy groupjával, hogy egy minden elemében a kánonba passzoló, autentikus, új történetet kapjunk. Mi több, ez a csapat állítása szerint úttörő irányba viszi a projektet.
Ami a Motive-ot illeti, a tavaly nyáron alapított stúdió 65 veteránt fogott össze a világ minden tájáról. Az ő Star Wars-programjuk, ami a hírek szerint 2018-ban jön, és akciójáték lesz. Emellett dolgoznak egy másik, saját IP-n is, ami a korábbi pletykák szerint leginkább az Assassin’s Creed-sorozat játékaira fog hasonlítani.
Raymond végül azzal zárta sorait, hogy a következő hetekben és hónapokban mindhárom projektről fogunk még hallani, szóval nem kizárt, hogy az E3 2016-ot megelőző EA Play show-n tényleg ott lesz a két Star Wars-játék és az önálló cím is.
Jade Raymond és Amy Hennig
Hihetetlen hogy annyiszor el lett már itt is magyarázva a kánon dolog meg minden, de egyesek még mindig inkább elhiszik a neten talált hülyeséget.
- Grievous: a születését ért retconnak semmi köze Hidalgóhoz vagy a Disney-hez. Lucas maga találta ki az új sztorit a The Clone Wars első évadához, méghozzá a Lair of Grievous című epizódhoz. 2008-ban. A kánonért ekkor még Leland Chee felelt. Pablo 2011-ig nem is dolgozott a Lucasfilmnek, a Lucas Online munkatársa volt. A kánonért 2014-től felel. A Star Wars meg még bőségesen George Lucas kezében volt. Ergo Lucas találta ki az új dolgokat, és Leland Chee nyilvánította kánonon kívülinek 2008-ban a 2005-ben kiadott Enciklopédiában szereplő információkat.
- A Republic Commando sztorikat szintén a 2008-as The Clone Wars miatt érte retcon, Lucas és Chee jóváhagyásával. Pablónak és a Disney-nek ehhez sem lehetett sok köze. És nem azért, mert a Delta-osztag szerepel a 2011-es, harmadik évadbeli Witches of the Mist című epizódban, már a mozifilm idején összerúgták a port az írónővel, akinek nem tetszett, hogy a klónok kiképzését a sorozat más útra terelte. Később a helyzetet tovább mérgesítette az első évados Rookies című epizód, illetve az egész klón kérdés, mert a klónok egyáltalán nem olyanok voltak, ahogy azt Karen Traviss elképzelte.
- A Halálcsillagos példa nonszensz, még ezen a képen is látható, hogy nincs tányér a Halálcsillag szuperlézerénél az ep3-ban, de a 107 centis HD TV-n lejátszott Blu-rayen meg aztán üvölt, hogy akkora lyukak vannak a gerendák között, amin átrepülhet az Executor. Sőt, már a 75 centis tévén is tökéletesen látható, hogy nincs ott semmiféle tányér, csak a váz gerendái. Sőt, mint írtam, ezen a képen is egyértelműen kivehető.
- A Tarkin valóban a régi éra regényeként indult, de de a 2014 májusában leadott kéziratot James Lucerno már a Story Grouppal dolgozta át. Ami benne maradt régi eseményekre történő hivatkozás, az szándékosan maradt benne, hogy ezzel is visszaemeljenek néhány dolgot az EU-ból, mai nevén Legendsből. És ez nem a Tarkin találmánya, már azt megelőzően a TCW és az akkor még hat film is tartalmaz elemeket a kánonból, és a 2014 óta megjelent többi regény, sorozat, film és képregény is teli van ezzel. Persze a visszahozott elemeket néha átszabják, hogy jobban passzoljon az új érához, de nem egy változatlan maradt.
Pablo pedig igenis, nagyon jól ismeri az SW univerzumot, de hivatásából kifolyólag az új érához kell igazodnia, ha kérdést tesznek fel neki, az alapján kell válaszolnia, és akárhogy is erősködnek a népek, a 2014 előtt megjelent enciklopédiák, könyvek, képregények, stb. akkor sem képezik részét a hivatalos kánonnak. Hivatalos kánonműnek minősített forrás kell? Ajánlom az Ultimate Star Warst (Minden ami Star Wars), bár inkább angolul, sajnos a magyar változat teli van fordítási hibákkal, vagy az idén megjelent Star Wars Character Encyclopedia: Updated and Expandedet. Esetleg, ha igazán el akartok merülni a Star Warsban, akkor a making of könyveket és az Art Bookokat, mert ebben vannak az igazi finomságok. Például, tudtátok-e, hogy A Jedi visszatér endori jeleneteinek forgatásán a stáb idegbajt kapott attól, hogy a hotelben vagy a forgatási helyszínen bárhová mentek, ott kufircoló törpéket találtak? Mert mint kiderült, az ewokokat alakító alacsony emberek ritkán vannak ennyien huzamosabb ideig egy helyen, és kihasználták az alkalmat. Alaposan. Eztán máris más szemmel fogtok az ewokokra nézni. Ez tuti hasznosabb infó, minthogy Grievous hogy lett kiborg.
Az Enciklopédiás részhez még annyit hozzátennék, hogy az egész könyv borítóval együtt 64(!!!!) oldalas, tehát a híres-neves Pablo arra nem vette a fáradságot, hogy átlapozzon egy 64 oldalas könyvet, hogy elolvasson pár háttérsztorit.
Lássátok mindenben a rosszat tudjátok (tisztelt a kivételeknek) !!
Mindenki olyan megmondó ember itt meg egy jópár helyen(még mindig tisztelt a kivételeknek és szerintem tudják is magukról kikre gondoltam) hogy ők már látták a következő filmeket meg a BF Hardline miatt meg a Battlefront miatt már csak rossz Star Wars játékokra számíthatunk...
Amúgy, hogy a témához is hozzászóljak várós nagyon csak legyen már valami róla mert nem bírom már.... :D
HAHAHAHAHAHAHAH!!
Pablo Hidalgo meg az annyira emlegetett story groupja annyira sem ismeri a Star Wars-beli történéseket, mint mondjuk a magyar nyelvet.
Egyszer felhívtam a figyelmét, hogy "A Sith-ek Bosszúja" HIVATALOS enciklopédiájában van egy utalás a "Republic Commando" játék eseményeire, ami miatt hivatalosan a Kánon része kéne, hogy legyen, erre az volt a válasza, hogy "Ez nem így működik, meg különben is az egy 2005-ös könyv, ám a Kánon részei mert felbukkantak a (rémnevetséges és gyenge 2008-as) Klónok háborújában."
És ez ugyanaz a Pablo Hidalgo, aki Kánonná nyilvánította a "Tarkin" c. könyvet, ami tele van a ma már Legendává nyilvánított "A Cestus Csapda", "Darth Plagueis", "A Megtévesztés Leple" stb. c. könyvekre való utalásokkal, szóval ennyit a híres Pablóról és a "munkájáról".