Minőséget megbízható helyről
A HYDROKING házi vízmű menüpontjában magas minőségű, tartós, jól működő berendezéseket találunk. Hosszú távú megoldást jelentenek ezek a vízművek, biztos működtetést kínálnak, és emellé még professzionális szervizháttér és stabil alkatrészellátás is jár.
Maga a házi vízmű egyébként egy szivattyúból, egy hidrofortartályból és egy nyomáskapcsolóból áll. Technológiailag pedig úgy működik, hogy a szivattyú a vízvételi helyről – ami lehet például egy kút, víztároló vagy épp egy csapadékvizet tároló ciszterna – kiszivattyúzza a vizet, és a hidrofortartály az, ami kellő rugalmasságot és puffert biztosít a rendszernek. A nyomáskapcsoló feladata pedig az, hogy az előre beállított nyomásértékek között kapcsolja ki és be a szivattyút.
Energiatakarékos megoldás
Ennek a három fő elemből álló rendszernek azért is van nagy előnye, mert így csökkenthető az energiafogyasztás, ugyanis a szivattyúnak nem kell minden egyes alkalommal beindulnia, amikor egy fogyasztót működtetünk.
A háztartási vízműveket a műszaki jellemzőik alapján lehet leginkább megkülönböztetni, ha tehát ilyen vásárlásán gondolkodunk, alaposan mérjük fel, hogy mire is van szükségünk. Ha pedig elakadtunk abban, hogy mi az az áramlási sebesség vagy épp szállítómagasság, amire szükségünk lehet, bátran kérjünk szakértő segítséget.
A fenntarthatóság és az önellátási vágy mellett a házi vízművek vásárlása általában összefügg azzal a döntéssel, hogy a drága vezetékes víz alternatívájaként kút- vagy csapadékvizet használjunk bizonyos esetekben. Ezzel költségmegtakarítást érhetünk el, gondoljunk csak bele, hogy például a vécé öblítése önmagában a vízfogyasztás átlagosan 27 százalékát teszi ki. Ezenkívül 12 százalékot használunk mosásra, további 6 százalékot pedig kerti öntözésre és autóápolásra. Ez a teljes ivóvízfogyasztás közel fele.
Inverter – a takarékosabb megoldás
Mint ahogy minden iparágban, itt is folyamatos a fejlődés és ma már érdemes inverteres berendezést vásárolni. Az inverteres vagy más néven frekvenciaváltós szivattyúk esetében a vezérlőegység egy előre beállított nyomáson üzemelteti a szivattyút, de emellett a teljesítményt folyamatosan szabályozza. Így tehát a szivattyú fordulatszáma mindig attól függ, hogy mekkora a vízigény. Hiszen például nem ugyanolyan nyomásra van szükségünk egy kerti csap használatakor, mint mikor az automata öntözőrendszert kapcsoljuk be. Ezzel pedig tovább csökkenthetjük költségeinket, akár 1-3 év alatt megtérülhet a beruházás.