- Több mint 1500, volt és jelenlegi női alkalmazottnak fizet kártérítést a Riot Games
- A cég ellen indított per miatt, amelyben nemi alapon történő megkülönböztetés és zaklatás volt a vád
- A stúdió mindezt egy 100 millió dolláros alapból fogja kifizetni
Az elmúlt évek során számos csontváz esett ki a nagyobb fejlesztőcsapatok és kiadók szekrényéből, hiszen olyan cégek kapcsán derültek ki munkahelyi zaklatással kapcsolatos ügyek, mint például a Ubisoft és az Activison. Az egyik legnagyobb port kavaró eset azonban kétség kívül a League of Legends-et és a Valorantot jegyző Riot Games háza táján történt, a vállalat ellen ugyanis két női alkalmazott nyújtott be keresetet még 2018-ban, miután a Kotaku egy meglehetősen részletes oknyomozó riportot tett közzé az ott uralkodó állapotokról. A riport többek között nemi diszkriminációt, szexuális zaklatást, toxikus munkakörülményeket és igazságtalan bérezést említ a Riottel kapcsolatban, a felhozott vádak pedig olyan súlyosak voltak, hogy a vállalat tavalyelőtt 100 millió dolláros kártérítésben egyezett meg a felperesekkel. Nemrégiben pedig az is kiderült, hogy hány (volt és jelenlegi) alkalmazott fog részesülni ebből az összegből.
Following the major 2021 Riot Games class action lawsuit, 1,548 claimants will receive an initial payment ranging from $2,500 to $5,000, with additional damages up to a cap of $40,000 also paid out. https://t.co/0RTxrVPy1h pic.twitter.com/P3Ea7iKb7d
— IGN (@IGN) May 6, 2023
Az Axios számolt be róla (a felperesek nevében eljáró Rust Consulting bírósági beadványa nyomán), hogy egészen pontosan 1548 nő fog részesülni az imént említett összegből, méghozzá 2500 és 5000 dollár között, ami természetesen azonnal kifizetésre kerül. Ezen felül további összegre is jogosultak a munkavállalók (ebben az esetben 40 000 dollár a felső határ), méghozzá attól függően, hogy vállalkozóként vagy teljes munkaidős alkalmazottként erősítik/erősítették-e a céget. Az ügy tehát végül megoldódott, más kérdés, hogy a megfelelő munkakörülmények (és egyenlő bérezés) biztosítása mellett nem is került volna sor pereskedésre – remélhetőleg ez intő példa lesz minden játékipari cég számára.