Természetesen olyan ruhadarabok esetében is kiemelt figyelmet kell fordítani a mosásra, mint a különleges Cseppke hálózsákok, amelyek alapanyaga pamut, így sokak kedvence, mert gyorsan szárad és jó légáteresztő képessége van.

A cikkben annak járunk utána, hogy mi a titka a gyermekruhák minőségének hosszú időn át tartó megőrzésének, milyen mosási technikát érdemes alkalmazni. Az alábbi tanácsok betartásával elérhető, hogy a modellek foltmentesek, illatosak és puhák maradjanak, és megőrizzék az eredeti színüket és formájukat.

Alacsony hőfokon történő mosás

Az optimális mosás eléréséhez a következő tényezőkre van szükség: idő, hőmérséklet, valamint a kémiai és a mechanikai hatás. Ezek befolyásolják a tisztítás hatékonyságát. Ha a ruhadarabot alacsonyabb hőfokon kell mosni, és szeretnénk, hogy tiszta legyen, akkor meg kell növelni például az időt vagy a kémiai hatást. Utóbbi azt jelenti, hogy több mosószerre van szükség. Amennyiben a mechanikai hatáson kell javítani, akkor arra kell gondolni, hogy a mosógép dobját kevésbé kell megtölteni.

Ez az alapelv megfigyelhető egyébként a mosógépek esetében, például ezért olyan hosszúak az ECO mosási programok. Ajánlott kipróbálni az alacsony hőfokon történő mosást, hiszen így egyrészt lehet védeni a környezetet, másrészt pedig kímélni lehet az anyagot, így nem fognak összemenni a babaruhák.

https-cseppkehu-2024-junius-cikk1.jpg

Miért kezdenek el beszürkülni a babaruhák?

Van néhány dolog, amellyel megelőzhető, hogy a ruhadarabok beszürküljenek. Például érdemes arra figyelni, hogy elegendő mosószer kerüljön a mosógépbe, ugyanis ha az túl kevés, akkor a vízkő könnyen lerakódhat az anyag szálai között, és ez eredményezheti a beszürkülést. Szóval a gyártó ajánlását minden esetben javasolt betartani a mosószer adagolását illetően. Továbbá nem célszerű a színes ruhákhoz ajánlott mosószereket fehérekhez használni, hiszen ez is szürkülést eredményezhet. 

Az öblítőt javasolt elhagyni mosáskor, ugyanis ez az anyag a folyamat végén kerül a dobba, és nem kerül kiöblítésre. Emiatt az anyag szálai között marad, és közvetlenül érintkezik a kisbaba bőrével.

Kakis, pisis, anyatejes babaruhák tisztítása

Mindemellett kitérünk arra is cikkünkben, hogy hogyan lehet a kakis, pisis, anyatejes babaruhákat tisztítani. Ezek fehérjetartalmú foltok, és rendkívül hőérzékenyek. Ezért, ha 60 vagy annál magasabb fokon kerülnek kimosásra, akkor kicsapódnak a fehérjék, és benne maradnak a szövetekben. Ezeket később szinte lehetetlen eltávolítani.

Emiatt ezeket maximum 30-40 fokon szabad mosni, és a foltokat minden esetben érdemes hideg vagy kézmeleg vízben áztatni. További tudnivaló, hogy olyan mosószert adjunk hozzájuk, amelyek tartalmaznak enzimeket. Ezek mind-mind segítenek ezeket a foltokat eltávolítani.