- A Middle-earth: Shadow of Warban valós pénzt is költhetünk.
- Így gyorsíthatjuk fel a fejlődésünket.
- Az igazi valutáért kínált tárgyakat/eszközöket a játék fizetőeszközeivel is megvásárolhatjuk.
A játék valódi pénzzel működő piacán, a Marketen zsákmányt tartalmazó ládákat (Loot Chests) és több tapasztalati pontot garantáló „serkenetőket” (XP Boosts) is vásárolhatunk. Az említett ládák változó ritkaságú fegyvereket és páncélokat rejthetnek, valamit akár külön is megvásárolható XP Boost is lehetnek bennük, minek felhasználásával gyorsabban fejlődhet a főhősünk. A harmadik megvásárolható tárgy pedig a War Chest lesz.
A War Chest segítségével ork követőket, társakat szerezhetünk, hogy így építsünk ki egy erős sereget, valamint ez a láda az említett követők fejlesztésére, testre szabására is használható eszközöket is tartalmazhat. De akár az említett tárgyakat együtt is megvásárolhatjuk olcsóbban, egy csomagban (bundle). Az internet elérésére mindenképp szükség lesz a piac használatához. A jó hír viszont az, hogy nem csak valódi pénzzel fizethetünk ezekért.
A piacon tárgyakat aranyért vagy Mirianért vásárolhatunk. Miriant a játék felfedezése közben is találhatunk, vagy bizonyos orkok elpusztításakor is szerezhetünk. Aranyat pedig a játék fontosabb pontjain kaphatunk, valamint közösségi kihívások teljesítésekor. Sajnos ezekkel a módszerekkel nem lehet túlságosan sok aranyat szerezni: ha többre vágyunk, akkor valódi pénzért kell majd vásárolnunk. A Monolith szerint nem kell valódi pénzt költenünk, ha nem szeretnénk felgyorsítani a haladásunkat, mivel igazi pénz fizetése nélkül is minden megszerezhető lesz a játékban.
Teljesen mindegy, hogy pvp vagy pve a játék, mivel ez már tényelegesen az a szint, amikor az embert hülyének nézik és igyekeznek lehúzni mindennel. Hasonlóan működnek a böngészős játékok túlnyomó része, ami beépült mikrótranzakciókkal működik, hasonlóan működnek társkereső oldalak is, akik az üzenetért és a mailezésért is pénzt kérnek el, persze nem garantálnak semmit, de azért fizess. Ilyen alapon a facebookon is lehetne társkeresőzni, az még ingyen van per pillanat.
Ugyanez van, ha kisboltba mész nagy áruház helyett, ott is az extra költségeket ki kell fizetned, még ha csak egy palack ásványvizet is akarsz venni.
Egyszerűen mondva az embereket irritálja ez a mértéktelen pénzhajhászás és lehúzás és minél több területen jelenik meg, annál jobban frusztrálja az embereket. A játékok arra hivatottak, hogy kikapcsolják az embert (nem csak számítógépes játékok) de ezekkel is visszaélnek és a szórakozásodért is jócskán fizetned kell és egyre több helyen tesznek rá még többet az emberre, közben a fizetése meg nem nő.
Ez most független attól, hogy milyen régióban élsz, amikor egy játékot beáraznak, nem univerzálisan nézik a dolgot, hogy ezen a piacon ennyi másiknál meg annyi, mert az kivételezés és az is gusztustalan megoldás, ezt tudják, viszont nem érdekli őket az, hogy Kenyában pl valaki napi 2 dollárból él, mert feltehetően nem a csóró régiókban adják el a terméküket, hanem ahol van rá fizetőképesség is. Nekünk az árak azért rosszak, mert már a rendszer váltás óta nem fejlődött érdemben az állam és az ország sem és a fizetések még mindig a keleti nyomor területek fele konvergál, mintsem a nyugat fele. Ennek történelmi okai vannak első sorban meg az, hogy az országot úgy hagyták ahogy és le*****ztották. Ez másik történet, visszakanyarodva a játékokra ez annyiban lehúzás, amit írtam is a legelején, hogy előnyt biztosít és egy normális játéknak, ha egyszer megveszem és aztán a használati jog az enyém, akkor már hadd ne kelljen még fizetni. Akkor adják free to playként ki és akkor több embert húznak le, ezzel csak borzolják az embereket.
Ha tényleg mindent tudni fog amit ígérnek, jól fogja őket tudni és egy hatalmas tartalombomba lesz az egész akkor elképesztő nagy költségei lehetnek a fejlesztésnek. Ezek szerint a 60 eurós árcédula nem elég ahhoz, hogy fedezzék és viszonylag rövid időn belül profitáljon.