Tim Langdellt nem véletlenül tituláljuk gigantikus tuskónak: az angol játékfejlesztő egy apró és teljesen jelentéktelen cég, az Edge Games tulajdonosa, ám ahelyett, hogy középszerű mobiljátékokkal árasztaná el a piacot, és talán még kenyérre és vízre is jutna esténként, a jó Tim inkább szabadalmi trollkodásból szeretne megélni, azaz mindenkit és mindent beperel, ami szerinte jogtalanul használja az "edge" szót -- mely egyébként az angolban egy hétköznapi kifejezés, jelentése szél, él, perem.

Levédetni egy köznyelvben élő szót elég nagy taplóság, de sajnos az amerikai jogrendszer kuszasága miatt láttunk már hasonlót nem egyszer. Ennél már csak egy dologgal lehet jobban feldühíteni a játékosokat: ha egy remek programot lehetetlenítünk el, pusztán kapzsiságból. Langdell pedig pontosan ezt tette, amikor 2009-ben nekiment az amatőrökből verbuválódott Mobigame-nek, akik egy innovatív, érdekes, iOS-re fejlesztett logikai játékot adtak ki Edge címmel.

Tim megnézte a Mobigame alkotását, vetett egy pillantást az Edge Games által kiadott, 1986-os, eléggé átlagos, Bobby Bearing című puzzle-játékra, majd szeme előtt megjelentek a dollárjelek, és azon nyomban billentyűzetet ragadott. Írt egy levelet David Papaziannak, a Mobigame alapítójának, melyben azzal vádolta a tehetséges fiatalembert, hogy csapatával ellopták az Edge Games nevét, jogbitorló szemetük pedig pofátlan nyúlás a zseniális, "hatalmas sikert aratott" Bobby Bearingtől.

Papazian eleinte nem vette komolyan a dolgot, de Langdell nem állt le, hanem szabályosan zaklatni kezdte, e-mailek sorával bombázta, majd ultimátumot adott: a Mobigame vagy megváltoztatja a játék címét és minden addigi bevétel 25%-át átruházza Langdellre, vagy megveszi az Edge Game licencét, és a programot felruházza a "Tisztelgés a Bobby Bearing előtt" alcímmel. Papaziannak persze nem tetszett egyik megoldási javaslat sem, így hosszú jogi huzavona kezdődött, mely majdnem az Edge bukásához vezetett (a játék hol kapható volt, hol nem, ki tudja, mennyi pénzt bukott el a Mobigame). Ez pedig még csak a kezdet volt: Langdell az EA-t is perbe fogta a Mirror's Edge miatt, csakhogy a megacég ezt nem vette jó néven, a pereskedés már harmadik éve tart.

Ám most végre mindennek vége: a kaliforniai bíróság hivatalosan is kimondta, hogy Langdell nem tulajdonolhatja az edge szót. Tim tehát hoppon maradt, és bár azt még nem tudni, mennyi kártérítést fizet majd az évek óta szívatott cégeknek, de az biztos, hogy jó ideig nem fogunk hallani felőle. Az Edge egyébként azóta PC-re is megjelent, sőt, a Mobigame csapata annyira boldog az ítélet hallatán, hogy rögtön felére csökkentette a játék árát Steamen.

Megjárta a játékvilág legnagyobb bunkója

Egy realista ábrázolás Tim Langdellről (forrás: Destructoid.com)