- Arcfelismeréssel szűrné a kiskorúakat a Tencent
- Egyelőre csak Kínában indult el a tesztüzem
Szarkasztikusan csak annyit mondhatunk, hogy kicsit sem orwelli jövőképet vázol a Tencent megoldása az egyre szigorodó kínai videojáték-szabályozásra. Na, nem a kiadót akarjuk mosdatni, de úgy teljes a kép, ha látjuk a hátteret is: augusztus óta teljesen leállította a kínai kormány a játékok liszenszeinek engedélyezését, amíg az új szabályozások életbe nem lépnek (ennek esett átmenetileg áldozatul a Monster Hunter World is). Ez végső soron ahhoz vezetett, hogy a Tencent nem tudta monetizálni se a PUBG-t, se a Fortnite-ot.
A további szigorodástól való félelmében a vállalat úgy döntött, hogy jelenlegi legjövedelmezőbb címét, a Honour of Kings című MOBA játékot (mely nyugaton Arena of Valor néven ismeretes), igyekszik megóvni. Megoldásként pedig azzal álltak elő, hogy a mobilkészülékek előlapi kameráját használják fel arcfelismerésre, és vetik össze az állami adatbázissal (aminek már a léte is elég disztópikus húrokat penget), hogy megállapítsák a felhasználó korát, és amennyiben szükséges, korlátozzák vagy letiltsák a játék egyes funkcióit és/vagy elindítását.
A tesztüzemre Sencsen és Peking városaiban kerül sor, 1000 fő bevonásával. Arról egyelőre nincs hír, hogy a megoldást Kínán kívül máshol is alkalmazná a kiadó. És bár tőlünk messze vezetik be az intézkedést, aggasztó látni, hogy merre halad a világ – persze ez csak az én személyes meglátásom ezzel kapcsolatban.
Annó erről néztem egy dokut, már mint ami az arcfelimerésről szólt, és abban azt mondták hogy az emberei csecsemő x hónapos koráig, megtudja különböztetni az összes arcot, a másiktól (az állatokét is), akkor is ha a fényképen amit mutatnak, nincsenek a helyükön az alapvető vonások és/vagy szervek(szám száj, orr stb )Idővel azonban kialakul egy adott mintázat keresése, illetve az hogy adott szervet/vonást konkrét helyen keressen. Miután ez megtörtént, a kiválasztott sablont/mintát sokkal könnyebben felismeri, mint a többi sablont/mintát.
Inkább élnék egy postapokaliptikus világban technológia nélkül, mint egy olyanban, amit a kínaiak "építenek" ! :(((
Akkor már az ujjlenyomat-olvasó logikusabb, mint a fater fényképe, amit a kamera elé tesz a lurkó, miután telefonjával felnőtt adatokkal és kamu e-maillel regisztrált. Viszont akkor meg általános ujjlenyomat nyilvántartás kellene az összes kínai felnőttről, amit le kéne venni már tizenéves korban.
Vagy a bőr alá ültetett chip...