Korábban jelöltünk, most pedig kiderültek a Steam Awards jelöltjei, ezzel pedig egyértelművé vált, hogy a korábbi pletykáknak megfelelően valóban ma este indul a Steam téli vására. Az alábbi játékokra szavazhatunk majd a meghatározott kategóriákban:
A „Számítanak a döntések” díj (12.21) – A játékok a lehetőségekről szólnak, és ez a díj annak jár, amelyikben aztán van bőven. Talán azért, mert 31 módon tudsz betörni benne egy főgonosz fészkébe. Talán mert tucatszám vannak benne lehetséges társak, akikkel romantikus jövőt építhetsz. Vagy talán mert folyton azt ismételgeted, „Hová is ültessem ezeket a tarlórépákat?” Egy közös dolog van mindhárom esetben: mindig a tiéd volt a döntés.
- The Witcher 3: Wild Hunt
- Divinity: Original Sin 2
- Life is Strange: Before the Storm
- The Walking Dead: A New Frontier
- Dishonored 2
Az „Anyu spagettije” díj (12.22) – Vannak játékok, amelyek izgatottá tesznek. Vannak játékok, amelyek boldoggá tesznek. És vannak játékok, amelyek annyira intenzívek, hogy fizikai reakciót váltanak ki. Remegő térdekről beszélünk. Izzadó tenyerekről. Félelem szülte balesetekről. Arról, hogy a barátaidnak kell emlékeztetniük a lélegzésre. Anyu spagettijéről beszélünk.
- PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS
- Outlast 2
- RESIDENT EVIL 7
- The Evil Within 2
- Alien: Isolation
A „Szeretettel készült” díj (12.23) – Ez a játék jó ideje megjelent már. A csapat jócskán maga mögött hagyta kreativitásuk gyermekének első leleplezését, de jó szülőkként ezek a fejlesztők tovább gondozzák és támogatják teremtményüket. Ez a játék, ennyi év után is, a mai napig kap új tartalmat.
- Team Fortress 2
- Warframe
- Titan Quest Anniversary Edition
- Path of Exile
- Crusader Kings II
A „Hitetlenkedés felfüggesztése” díj (12.24) – Legyünk őszinték: a játékokban akadhatnak nagyon nevetséges játékelemek... a cselekményt előrehajtó történetektől az akadályok legyűréséhez szükséges tárgyakon át magukig a főhősökig. Ez a díj annak a játéknak jár, amely egy olyan lényeges összetevővel bír, ami kontextuson kívül leírva teljesen eszelősen hangzik, de a játékot játszva a szemed sem rebben tőle, mert abban a pillanatban totál értelmes.
- Saints Row IV
- Goat Simulator
- South Park the Fractured But Whole
- Rocket League
- Wolfenstein II: The New Colossus
Az „Elég komor a világ, próbáljunk meg kijönni egymással” díj (12.25) – A játékok felvidítanak és szórakoztatnak, jóleső szüneteket iktatva életünk mélypontjai és szomorú pillanatai közé… És legyünk őszinték, 2017 sok embernek igen durva volt. Ezért választotta az SDJB egy olyan játék megünneplését, amelyben nincs harc vagy konfliktus.
- Stardew Valley
- Cities: Skylines
- Slime Rancher
- ABZU
- To the Moon
A „Nem szabadkozom” díj (12.26) – Ez a díj azé a játéké, amit feltétel nélkül szeretsz. Van néhány hibája? Talán. Vannak, akik nem értik az iránta érzett szeretetedet? Naná. De a tisztánlátás végett: bűn, az itt nincs. Csak élvezet.
- Rust
- Mount & Blade: Warband
- HuniePop
- Gothic II: Gold Edition
- The Witcher: Enhanced Edition (The Witcher 1)
A „Leírhatatlan” díj (12.27) – Ez a játék olyan, mint... Valójában inkább hasonlít a... Képzeld el, hogy kombinálod a... Tudod mit? Nem tudom leírni, csak játssz vele.
- Garry’s Mod
- The Stanley Parable
- Pony Island
- Antichamber
- Doki Doki Literature Club
A „Kiálts pusztítást, és oldozd el a harc ebeit” díj (12.28) – A bárd jól mondta. Ez a játék nem feltétlenül a legnagyobb robbanásokat kínálja... hanem valami jobbat. Lehetőséget. Lehetőséget dühöngő természeti erőnek lenned. Vagy nem. Ki tudja? A káosz ügynöke vagy, és neked aztán senki sem mondja meg, mit tegyél.
- Just Cause 3
- Total War: Warhammer II
- Broforce
- Red Faction: Guerilla Steam Edition
- Middle-earth: Shadow of War
Az „Álmaimban kísért” díj (12.29) – E díj elnevezése kissé pontatlan, mivel ez a játék nem csak az álmaidban kísért. Napod minden éber pillanatában is kitölti a gondolataidat. Ez a játék nem követeli az idődet, mert úgyis önként odaadod neki.
- Counter-Strike: Global Offensive
- Dota 2
- Dark Souls III
- Factorio
- Sid Meier’s Civilization VI
A „Vitruvius lelke” díj (12.30) – A Vitruvius-tanulmánnyal Leonardo az ideális testalkatot dicsőítette. Ennek szellemében az SDJB azt a játékot kívánja ünnepelni, amelyben a legnagyobb szeretettel készített karakter található... legyen az ember, űrlény, antropomorf macska vagy akár egy darab termény.
- NieR: Automata
- Rise of the Tomb Raider
- Hellblade: Senua’s Sacrifice
- I am Bread
- Bayonetta
A „Hűűűhaaaaa, haver! 2.0” díj (12.31) – Az Akadémia tavaly nem fogalmazott elég egyértelműen a díjleírásokban. Próbáljuk meg újra. Ez a díj a videojátékok „Félelem és reszketés Las Vegasban”-ja.
- Hotline Miami
- Luna
- Antichamber
- CPU Invaders
- The Evil Within 2
A „Beküldés” díj (01.01) – a legtöbb szavazat a “Legjobb hanganyag” díjra érkezett, idént tehát ez lesz a közönségkategória.
- Nier: Automata
- Crypt of the Necrodancer
- Undertale
- Cuphead
- Transistor
A „Még jobb, mint amire számítottam” díj (01.02) – Mind átéltük már. Szuper izgatott leszel egy játék miatt, előrendeled, majd tűkön ülve vársz, miközben letöltődik. Aztán végre játszol vele. Most hogyan érzel? Ha a válasz: „Leírhatatlanul mámorosan, mert én, a felhajtásvonat vezetője is teljesen el voltam ragadtatva, hogy mennyire jó ez”, akkor megtaláltad a tökéletes jelöltet erre a díjra.
- Assassin’s Creed Origins
- Cuphead
- Call of Duty: WWII
- Hollow Knight
- Sonic Mania