A The Last of Us tavaly, a Fallout pedig idén bizonyította be, hogy megfelelő kezekben nagyon is lehetséges egy videójáték sorozatba történő átültetése – bár előbbi kapcsán elég sokan nem fognak egyetérteni ezzel a kijelentéssel. Az interaktív szórakozást kínáló programok már rég eljutottak arra a szintre, hogy narratíva és prezentáció terén is képesek a filmes érzet kiváltására (elég csak a Quantic Dream munkásságára vagy néhány PlayStation exkluzív címre gondolni), így adja magát, hogy egyre több ilyen alkotás (pontosabban annak világa és/vagy története) fog átköltözni a PC-kről, konzolokról a nagyvászonra, valamint a streaming szolgáltatások kínálatába. Már most rengeteg olyan adaptációról tudni, ami az elkövetkezendő néhány év során fog napvilágot látni (az ezekről szóló összeállításunkat ITT találjátok), mi viszont most az álmok mezejére hajóznánk egy-két cikk erejéig, felsorolva néhány olyan játékot vagy franchise-t, amelyből szívesen látnánk egy élőszereplős sorozatot.
A kép forrása: IGN India
Destiny
A szebb napokat is látott Bungie 2014-ben indult szériájának története mostanra felettébb szerteágazónak mondható, bár sokak szerint feleslegesen elnyújtott a Fény és a Sötétség véget nem érő küzdelme – nekik lehet jó hír, hogy a június 4-én érkező The Final Shape pontot tesz ennek a vonalnak a végére. Tagadhatatlan viszont, hogy a sztorinak otthont adó univerzum fajokban, konfliktusokban és egzotikus helyszínekben gazdag, így aztán kiváló alapanyagként szolgálhatna egy adaptáció számára. Mostanra ráadásul a Sony esernyője alá tartozik a fent említett csapat, így annak filmes divíziója (Sony Pictures Entertainment) gond nélkül kezelésbe is vehetne egy ilyen jellegű projektet – igény vélhetően lenne rá. A centit azonban nem igazán érdemes vágni az esetleges bejelentésig, mivel a rengeteg planéta és idegen lény (Hive, Fallen, Vex, Fallen, csak hogy néhányat említsek) miatt biztosan a Holdig érne a produkció költségvetése, és bár nem mondhatnánk, hogy népszerűtlen lenne a Destiny, azért messze nincs akkora rajongótábora, mint mondjuk a bevezetőben említett Falloutnak. A reménykedésbe viszont még senki sem halt bele, szóval én a magam részéről továbbra is bízom abban, hogy egyszer majd hús-vér színészeket is ébresztgetnek a Ghostok.
Dead Space
John Carpenter ugyan elkotyogta már korábban, hogy valaki (nem ő, bár elmondása szerint szívesen vállalta volna a rendezést) már dolgozik a megboldogult Visceral Games klasszikus sci-fi horrorjának filmes feldolgozásán, ám ez egészen mostanáig nem lett megerősítve, szóval semmi akadálya annak, hogy a 2008-ban indult franchise-t is belevegyük a kívánságlistánkba. A Dead Space-ből ugyebár két animációs film (Downfall, Utóhatás) is készült anno, mi azonban szívesen megnéznénk egy előzményként funkcionáló élőszereplős szériát, amely bemutatja, miként vált űrbéli pokollá a USG Ishimura fedélzete. Az Alien töretlen népszerűsége remekül bizonyítja, hogy máig van igény az ilyen jellegű művekre, a nekromorfok rusnyábbnál rusnyább képviselői pedig garantálnák a szükséges gore- és parafaktort – legalábbis értő kezekben, hiszen a 2005-ös, hasonló koncepcióra épülő Doom például szinte minden szempontból pocsék lett. Az írók ráadásul felettébb érdekes lore-t szőttek a tényleges cselekmény köré, így akár a tragikus események bemutatásán túlmenően is lenne potenciál egy Dead Space-szériában – persze most, hogy az IP ismét jégre került a Motive remake-jét követően, nem sok esélyt látunk egy ilyen projektre.
Wolfenstein
Aki látta a 2018-as Overlordot, az tudja, hogy mekkora lehetőségeket rejtene magában egy Wolfenstein adaptáció, hiszen Julius Avery akció-horrorjában is a nácik folytatnak titkos kísérleteket, melyek segítségével megnyerhetik a második világháborút. Ismerős felállás, nemde? Az id Software 1992-es klasszikusát a Gray Matter Studios gondolta újra 2001-ben, és bár én a Return to Castle Wolfenstein okkult sztoriját látnám a legszívesebben a képernyőn, tisztában vagyok vele, hogy sorozat formájában a MachineGames által jegyzett programok működnének a legjobban. Az elődökkel ellentétben ugyanis mind a lassan tíz esztendős The New Order, mind pedig annak folytatása, a The New Colossus kidolgozott karakterekkel és történettel bírt, így egy ezekből készült újragondolás a tényleges játékmenet kivonásával is képes lenne fenntartani az érdeklődést. A játékok alternatív történelme miatt én egyértelműen Az ember a Fellegvárban (The Man in the High Castle) alkotóit javasolnám a produkció élére, William "B.J." Blazkowicz szerepére pedig talán – az Amazon kínálatánál maradva – a Reacher izomkolosszusa, Alan Ritchson lenne a legalkalmasabb, róla aztán mindenki elhinné, hogy két gépkarabélyt szorongatva rúgja szét a technológia fölénnyel bíró németek hátsóját.
Red Dead Redemption
Jómagam elég nagy rajongója vagyok a western műfajnak, éppen ezért találom szomorúnak, hogy manapság már szinte senki sem ugrik fejest vadnyugati kalandokba. Videójátékos fronton sem sokkal jobb a helyzet, hiszen a Techland nevéhez köthető Call of Juarez mellett szinte csak a Rockstar Games mesterműveiben, a Red Dead Redemption két részében süthetjük el a hatlövetűt, a Dutch által vezetett Van der Linde banda történetének pedig véleményem szerint rendkívül jól állna a sorozatos formátum – már csak azért is, mert a második felvonás például eleve fejezetekre van osztva. A jelenleg épp a GTA 6-on ügyködő stúdió mindig is híres volt arról, hogy remekül ért az emlékezetes karakterek megírásához, így aztán Arthur Morgan és John Marston tragikus históriája gond nélkül átültethető lenne – Jack Black egyébként már tavaly arról beszélt, hogy a Red Dead Redemption megérdemelne egy feldolgozást. Egy ilyen produktum esetében persze rengeteg múlna a színészi alakításokon, szóval csakis akkor lenne érdemes belevágni az elkészítésébe, ha sikerülne összerántani egy A-listás nevekben bővelkedő stábot – szívből remélem, hogy egyszer erre is sor kerül, és megszületik egy olyan széria, amelyre maga Sergio Leone is büszke lenne.
Half-Life 2
Különös, hogy pont egy olyan címmel zárom a cikket, melynek főhőse a világ legismertebb néma leventéje, igaz? Nos, éppen ezért én egy olyan előzményt szeretnék látni a Valve világhírű FPS-éhez, amely bemutatja a rengeteg emberáldozattal járó Hétórás háborút, valamint a Combine hatalomátvételét. A játék helyszíneiből és történéseiből kiindulva szerintem Gordon Freeman nélkül is gond nélkül működne egy Half-Life-sorozat, hiszen egy külön epizódot (logikusan nézve a pilotot) lehetne szentelni a játék során alig emlegetett mészárszéknek, ahogy Ravenholm hanyatlását is szívesen megnézném – lehetőleg minél nagyobb büdzsé mellett, mert máig ez a kedvenc pályám. A folyamatosan zajló összecsapások miatt lényegében adott lenne az állandó háborús hangulat, a zombik némi horror ízt is csempészhetnének a végeredménybe, nem mellesleg karakterek terén sem igazán kellene gondolkodni, mivel eleve adott a névsor – Barney, Wallace, Isaac, Alyx, Eli, csakhogy néhányat említsek. A Half-Life első és második része mind a mai napig ott van a legjobb FPS-ek között (nekem még mindig a második etap jelenti a zsáner csúcsát), szóval több mint valószínű, hogy lenne közönsége egy ilyen szériának – kár, hogy erre körülbelül annyi esély van, mint arra a harmadik részre, amelyből már több mint 15 évvel ezelőtt is sikerült viccet csinálni.
Első körben tehát ezekből a videójátékokból szeretnénk élőszereplős sorozatot látni, ezúttal viszont kimaradnak azok a programok, melyek gond nélkül felkerülhettek volna a listára, mivel nemsokára újabb összeállítással jelentkezünk. Addig pedig adja magát a kérdés: ti mely alkotásokból néznétek meg egy minőségi adaptációt?