Sokféleképpen lehet a kalózok ellen védekezni, de a legjobb az, ha nem a becsületes vásárlókkal tolnak ki a fejlesztők, hanem valami ügyes trükkel törnek borsot a warezhuszárok orra alá, akik vagy találnak valami kényelmetlen kerülőutat a probléma megoldásra, vagy fanyar tekintettel megvásárolják az adott programot.
Valami ilyesmit szeretett volna elérni a Square Enix és az Eidos a Deus Ex: The Fall kapcsán, ám kissé mellényúltak, ugyanis a program azok számára nem engedi a lőfegyverek használatát, akik egy úgynevezett jailbreaked eszközön játszanak. A magyarul szoftvernyitásnak nevezett eljárás a zárt rendszerből egy nyitott, a felhasználó által is hozzáférhető rendszert csinál, így a telefon vagy táblagép tulajdonosa a gyártó által el nem fogadott applikációkat is feltölthet a gépére. Ebbe persze beletartozhat a warezolt játék is, ám nemcsak az -- harmadik féltől származó szoftverek, tweekek, csengőhangok épp így használhatóvá válnak. A Square Enix nyilván a kalózok életét szerette volna megkeseríteni, ám azt nem vették figyelembe, hogy az ilyen eszközök használói közül nem mindenki töltötte le illegálisan a játékot, vannak jóhiszemű felhasználók is.
A Deus Ex: The Fall letöltőoldalán sok játékos panaszkodik amiatt, hogy nem tud játszani a becsületesen megvásárolt játékával, mert nyitott telefonja/táblagépe van. A leírásban ennek a sajátos másolásvédelemnek semmi nyoma sincs, s nem világos, hogy a lőfegyverek nélkül is teljesíthető-e a játék (a dologra figyelmeztető üzenet a játék oktatómódjában jelenik meg először), így tehát félő, hogy kidobták az ablakon azt a hét dollárt.
Tudni kell, hogy az iPhone és az iPad nyitása az Egyesült Államok területén teljesen legális, így nagyon sokan csinálják, annak ellenére is, hogy így a készülék elveszti a jótállás át.
Deus Ex: The Fall -- Megjelenés: 2013. július 11. -- Gépigény: nem készül PC-s verzió
Egyszer kellett volna beleírni, hogy jailbreak, aminek annyi köze van a függetlenítéshez, mint a warezhez. Viszont jailbreak =/= függetlenítés.
Óriásfacepalm.
(Az óriás facepalm meg két szó, mint a szőrös segg. Nem is beszélve arról, hogy a magyar „tasli” szó sokkal rövidebb, és jobban is hangzik… vagy mit is szoktak mondani azok, akik az angol szavakat nyilvánítják lefordíthatatlanul remeknek?)
Egyszer kellett volna beleírni, hogy jailbreak, aminek annyi köze van a függetlenítéshez, mint a warezhez. Viszont jailbreak =/= függetlenítés.
Óriásfacepalm.