Shuhei Yoshida, a Sony Worldwide Studios elnöke is nyilatkozott, a nagy konkurens, a Microsoft bombahíre után. „Meglepő volt, nem gondoltam, hogy ez lehetséges. Nagyon sok mérnöki munka fekhet a megvalósításában. Száz játékról beszéltek. A kérdés az, hogy milyen címeket foglal a lista magában? Kicsiket? Nagyokat? Nem lehet tudni.”
A Microsoft közben közvéleményt kutat, arra kíváncsi, hogy milyen játékokat akarnak a játékosok látni a fenti listán? A Red Dead Redemption vezeti a szavazást, több, mint 40 ezer vokssal, melyet a Call of Duty: Black Ops 2, és a Skyrim követ. De van itt még Fallout: New Vegas, GTA IV, Borderlands és Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 is.
És hogy mi lesz a PS4-gyel? Nekik marad a streamelős PS Now szolgáltatás, ugyanis a PS3 és PS4 hardverfelépítése annyira eltérő, hogy szinte lehetetlen megoldani a feladatot. „Soha nem mondom, hogy soha, de egyelőre nincsenek terveink.” – közölte Yoshida.
A különbség abban áll, hogy a PS3 lelke Cell processzor volt, amelyet nagyon gyors segédprocesszorok egészítettek ki, ezek voltak az SPU-k. Mára azonban a hardvergyártás iránya megváltozott, ez a technika teljesen eltér a mai CPU gyártási technológiáktól. Bár nagy valószínűséggel a PS4 magja képes lenne rá, a segédprocesszorok működését valós időben emulálni hatalmas mérnöki feladat lenne. Már a PS Now megalkotása is kemény feladat volt, és még nagyobb lenne hat darab 3,2 Ghz-es segédprocesszort egy 1,6 Ghz-es, x86-os alapon virtuálisan beizzítani.
Inkább az a meglepő hogy a konzolok nem nyitnak a multifunkcionális felhasználás felé. Pedig windows 10-el, igen erős, egységes központilag menedzselhető irodai hardwarerel renelkező rendszert lehetne kiépíteni belőle. Ami szerint bármelyik asztali gépet kiválthatná egy irodában. És így nem csak az otthoni piacokra lenne szórakoztató elektronikájuk, hanem irodai célokra is értékesíthetnék a konzoljukat. Nagyon sok iroda megelégedne azzal ha a word & excel & email futna rajta, persze csakis 1080p 30fps-el, nem többel. ;)
Itt még lesznek érdekes dolgok.