A mikrotranzakciók korábban általában az ingyenesen játszható játékokra voltak jellemzőek, mára azonban egyre inkább teret hódítanak a teljes áron kínált címek között is. Elég csak a frissen megjelent Middle-earth: Shadow of Warra gondolnunk, melyben ugyan nem kötelező lootboxokat venni, a lehetőség azért ott van, hogy valódi pénzzel gyorsítsuk fel a játékbéli előrehaladásunkat. Bár azt eddig is lehetett sejteni, hogy ebben szép pénz van, most az is kiderült, hogy pontosan mennyi, hála a Digital Rivernek.
A pénzügyekkel foglalkozó cég frissen közzétett tanulmányában a mikrotranzakciókat és azoknak a videójáték-iparra gyakorolt hatását vette górcső alá, az eredmények pedig magukért beszélnek. Mint az anyagból kiderül, 2016-ban a fizetős PC játékok által termelt bevétel negyedét tették ki a mikrotranzakciók, ami azért egy elég szép részesedés. Külön érdekesség az is, hogy a Digital River szerint a játékosok egyre inkább a folyamatosan frissülő tartalmat preferálják a hatvan eurós játékokkal szemben, a fejlesztők pedig ehhez alkalmazkodva kevesebb, de folyamatosan frissülő és bővülő programmal jelentkeznek, és immár egyfajta szolgáltatásként tekintenek a címeikre.
A story kooperatívot még nem tették így tönkre, igaz nem nagyon készítenek ilyeneket, mert azt meg nem veszik az emberek.
Furcsa hogy a PayDay-ben is ágáltak a lootboxok ellen, ott pedig ha valaki vásárolt, akkor azzal csak a többieknek tette könnyebbé a játékot. Kemény álszentség van itt.
Persze a SoW-ban is panaszkodnak, hogy a végjáték végeláthatatlan grindelés ha nem vásárolsz lootboxot, de akinek tetszik az játék úgy is venni fog, mert azt mondja hogy megtehetem, és ettől jobb lesz a játék mert változatosabbak lesznek az orkok, jobb cuccok lesznek, kényelmesebb a orkok kiképzése.
Gondolom valahol be kellett hozni a lemaradást a mobil piachoz képest, mert a kiadó tanácstalanul állt a jelenséghez, hogy emberek 5-20$ képesek egy mobil játékba mondjuk egy fegyverért adni, holott PC-re ezért az összegért egy 20 órás tartalommal bíró komplett játékot vásárolhatna az ember. De nem, a legtöbb multiplayer mára már nem a képességek összehasonlítását hanem a pénztárca méregetését jelenti. Legalábbis a mobil piacon biztos, és ha ott működik és veszik az emberek miért ne hoznánk el más platformokra is?
Szóval akárhogy is nézzük a lootboxok maradnak, szoktassuk magunk hozzá.