A Star Wars folytatástrilógiájának zárórésze, a Skywalker kora után a franchise inkább a tévésorozatos szcénában próbálja megtartani a rajongókat, a Lucasfilm és vezetője, Kathleen Kennedy azonban nem számoltak le véglegesen a mozifilmekkel. Több nagy volumenű projekt is fejlesztés alatt áll, ezek közül minimum egy az Új Köztársaság korába kalauzol majd el minket (már ha nem számítjuk a nemrégiben bejelentett újabb trilógiát, amelyről még semmi biztosat nem tudni), továbbá úgy tűnik, hogy az előbbi alkotásban főszerepet kapó Rey más projektekben is visszatér. A The Hollywood Reporter jelentése szerint egy megbízható forrás azt állítja, hogy a Lucasfilm komolyan számol a Daisy Ridley alakította főhősnővel, és talán a készülő új trilógiában is fontos szerepet fog kapni, nem csupán az említett Új Jedi Rend-filmben.

Mi több, a stúdiónál konkrét harc folyik a figuráért, pontosabban a különböző alkotók az ügyködnek, hogy Rey kinek a történetében tűnjön fel újra. Az előbb említett bennfentes forrás szerint a Lucasfilmnél jelenleg Reyt tartják a franchise legértékesebb mozifilmes karakterének, hiszen lényegében ő az egyetlen, akire a folytatástrilógiát követően lehet alapozni, szóval több, fejlesztés alatt álló mozis projektben is felbukkanhat. A The Hollywood Reporter egyelőre nem tudja, hogy ezek már bejelentett Star Wars-filmek vagy új, a nyilvánosság előtt egyelőre titkolt történetek. A lap úgy véli, hogy Rey azért is a legértékesebb karakter jelenleg a Lucasfilm számára, mert a legtöbb ikonikus Star Wars-figurával már nem lehet tovább bővíteni a franchise-t, legalábbis nem a messzi-messzi galaxis jövőjében, hiszen Luke Skywalker, Han Solo, Leia Organa, Darth Vader, Obi-Wan Kenobi és Yoda már halottak, A mandalóri közönségkedvenc hőse pedig 2026 nyarán kap majd mozifilmet, a The Mandalorian and Grogu személyében.  A The Mandalorian and Grogura egyfajta „tesztként” tekint a Lucasfilm, mivel egyáltalán nem biztos, hogy amire kisképernyőn kíváncsian a rajongók, arra mozijegyet is váltanak.

reyriseofskywalker2.jpg

A forrás azt is megemlítette, hogy a Star Wars olyan, mint egy vallás, tehát nem hagyományos franchise, emiatt nehéz olyan filmet alkotni, ami képes elnyerni a rajongók többségének a tetszését, főleg, hogy a jelenkori Star Wars univerzumát erős „hitviták” övezik. Az Ótestamentumot George Lucas filmjei képzik, az Új Testamentum azonban még messze van, mivel utóbbi anyagával kapcsolatban még mindig nem született konszenzus. Egy másik forrás inkább üzleti, mintsem bibliai oldalról ragadta meg a dolgot: az egész Star Wars alapja a nosztalgia, és a Lucasfilm már kezd kifogyni az ötletekből, hogy hogyan lehetne felkelteni a rajongókban a nosztalgikus érzéseket.

A tévésorozatos részleg jelenleg más irányvonalon halad, a The Hollywood Reporter és forrásai szerint itt nagyobb az alkotói szabadság, és ezzel együtt több az újdonság is, noha Az akolitus mégis azt bizonyította be, hogy egy alapvetően újító szériával is hatalmasat lehet bukni. Az Andor azonban éppen azt demonstrálta, hogy igenis lehet alapozni új karakterekre és komolyabb, sötétebb történetekre, amelyek képesek kiterjeszteni Lucas Ótestamentumát. Az Ahsoka pedig azoknak kedvez, akik nosztalgiázni szeretnének.

A képek forrása: Lucasfilm