A kulcs - mint oly sok más esetben - most is az eszköz "okossága", azaz a wifin keresztüli netes kapcsolatnál található. Ugyanis a gyenge jelszavak természetesen itt is csábítják a bűnözőket, és már csak statisztikailag is megéri nekik ezzel játszadozni, hiszen rengetegen használnak ilyen sportkamerákat világszerte.

Muro bemutatta, hogyan tudta az asztalra letett, és látszólag kikapcsolt Hero4 kamerát feléleszteni, majd a LED kijelzőt lekapcsolva az eszköz videostream-jét, illetve hangját a mobiltelefonjáról képes volt nézni/hallgatni. Ezenkívül nem csak kémkedni, hanem távolról törölni is lehet a kamerán korábban tárolt videofelvételeket.


Kivételesen a gyártó magyarázata itt teljesen rendben van, azt nyilatkozták ugyanis, hogy WPA2-PSK mellett 8-16 karakter közötti jelszavakat követelnek meg az eszközzel, de a felhasználó helyett nem tudnak "erős" jelszót választani. A "mit tegyünk, hogy ez csak mással, de velünk ne történhessen meg" kérdést is érdemes ilyenkor mindig feltenni.

Ehhez elsősorban erős wifi jelszót érdemes választani, ami nem a filmen látható "Kolbász", sem a "kutyuska56" vagy "password", mert bár ezeket biztos könnyű megjegyezni, de az ilyen primitív szavak szótáralapon percek alatt törhetők. Emellett az is hasznos lehet, ha használaton kívül nem csak magát a kamerát, de a vezetéknélküli internetet is lekapcsoljuk.

Kicsit szintén "a power gomb megnyomása még nem biztos, hogy valóban ki is kapcsol" problematikával kapcsolatos az a Windows 8 feature is, amely a gép hagyományos shutdown-ját kiváltva úgynevezett "fast startup" móddal helyettesíti azt.

Ha mondjuk akkumulátorral járatjuk a gépet, és ezzel a gyors elaltatással lett kikapcsolva a gép, akkor a teljes lemerüléskor még adatvesztés is simán előfordulhat, de dualbootos gépnél sem szerencsés a használata.

Ennek megelőzésre az új Windows 8.x gépünk birtokbavételekor érdemes lehet lekapcsolni ezt a "zseniális" újítást, erre pedig itt lehet útmutatót találni.