Na szóval a múltkor elmeséltem, hogy miként is lettem rabja az Aliens könyveknek és pár alkotásról írtam is. Megemlítettem, hogy sikerült megvennem egy új könyvet, ami a furcsa DNS-Háború nevet kapta. Lássuk, hogy mit is takar valójában ez a kötet.
Rögtön megnéztem a hátulját, hogy képbe kerüljek a történetet illetően. Látszólag egy sablonos sztori, miszerint egy Rosamond 6 nevű bolygót fedez fel az emberiség, ami ideálisnak tűnik az emberi élethez. Nemsokkal ezután megjelentek az idegenek és az első telepesekkel végeztek. Jocasta Malvaux a közismert tudós egy kutatóállomást hoz létre a bolygón, hogy tanulmányozza az idegeneket, ami kezdetben nagyon szépen halad, köszönhetően a fejlett álcázó berendezéseknek, de egy idő után megszakad a kapcsolat. A kolonizáló társaság mentőcsapatot küld a bolygóra, hogy a túlélőket kihozzák. Elsőre nem valami nagy szám, hiszen megmarad a második Alien könyv megszállós-kimenekítős, de minden rosszra fordulós sablonnál, így dobhatnánk is a fenébe, hogy kár volt kiadni érte a pénzt. Igen ám, de ez csak a látszat. Valahogy ott motoszkál az ember fejében, hogy megtudja, mit is takar a rejtélyes DNS-háború? Ahogy elkezdtem a könyvet rögtön világossá vált, hogy nem a szokványos mentőakció lesz jelen, mivel az expedíció tagja pontosan tudják, hogy mi vár rájuk a bolygón és ismerik az ellenséget is. Fel is készültek mindenre és van egy titkos fegyverük is, amit majd a sikeres mentőakció végén vetnek be. Hol marad, akkor a szokásos kilátástalanság, a félelem és persze a halál? Az író így próbált egy kis csavart rakni a történetbe és egész más irányba ment el, mint az eddigi Aliens könyvek. Egy nagyon egyszerű szituációval állítja szembe az olvasót és a hangsúlyt nem igazán a vadászatra és a küzdelemre helyezi, hanem a mentőcsapat és a tudósok közti konfliktusokra. A helyzet közben egyre rosszabbodik, mert két rivális idegen falka háborúzni készül, mégpedig azért, hogy eldöntsék, ki uralkodjon majd a bolygón. Nem egy tipikus Aliens regény és a világgal most ismerkedőknek nem is ajánlott ezzel a kötettel kezdeni, mert semmit se értenének belőle. Miért is történik minden? Mit csinálnak pontosan a tudósok? Csak elvakult rajongóknak fog örömet okozni, bár először nekik is furcsa lesz. Még többet megtudhatunk az idegenekről és mellette sok elrejtett utalás és párhuzam az ember-idegen kapcsolatra. Unalmasnak tűnhet, de ez a fent leírt csavaroknak tudható be. Minden fontosabb kérdésre választ kapunk a könyv végére, így hiányérzetünk se lehet. Tehát rajongóknak érdemes beszerezni, mert épp a mássága az, ami izgalmassá teszi. Elüt az eddigi történetektől, de szerintem ilyen is kell néha.
Egy másik postban írtam is róla.
De akkor most belehúzok, és próbálok időt szakítani rá
Tessék belehúzni. Én hamar magamévá teszek egy ilyenk önyvet, mert megöl a kíváncsiság, hogy mi lesz a vége
jedi: azt is elolvasom majd
Hamarosan AvP könyvek és filmek jönnek kivesézésre, majd egy Örjöngő halál kéne, de azt még nem tudom, hogy honnan kéne beszerezni