Én a tizenöt éves kapitányt ajánlom nagyon jó könyv.(asszem verne ha nem akkor bocsi amikor olvastam akkor asszem Vernéket olvastam) Lényeg hogy király könyv.
A filmrészek azért szerintem nem ütötték meg a könyvek szintjét, bár az Utazás a Föld középpontja felé c. film nem volt rossz. De a rejtelmes sziget filmváltozata egyensen szégyenletes volt. Inkább akciófilm volt, nem kalandfilm.
ChristianoCortez írta:
Hector Servadac
Ha nem tévedek, ez volt az a rész, amelyikben a Földet egy meteor kiüti a Nap körüli keringésből, és bolygónk egyre messzebb sodródik a Naptól, egyre hidegebb lesz? Ez érdekesen hangzik, szerintem el fogom olvasni.
Talán szentségtörés azt mondani, hogy a "legjobb".
De ott van a legjobbak között.
Ha van időm, ma is előszedem néha egyik-másik könyvét.
A nemrég befejezett regényemben (nagy pofátlanul) még utaltam is Verne egyik művére, az általad is emlegetett Rejtelmes sziget-re.
Nem tudom, mit szóltok, de én is nagyon szeretek Vernét olvasni. A rejtelmes szigetet imádtam, a Kétévi vakáció nagyon jó volt, és a 15 éves kapitány is bejött. Szerintem kétségtelenül a 19. század legjobb írója volt, és megérdemli a hírnevét!
A legnagyobb probléma már eleve az előítélet, ahogy Verne-hez hozzááll a mai fiatalság, és ez máris elveszi a kedvüket. Az elrettentés alapját pedig épp a Blars által említett kor jelenti, amiben alkotott. Pedig valóban csak el kell kezden olvasni, és aztán egy idő múlva már arra sem emlékszik az ember, hogy hány regényét is olvasta el
Vernének egyetlen hibája lehet. A kor, amelyikben alkotott meghatározta a stilusát, a mondanivalóját és a "találmányai" jellegét is. Hogy a mai emberek másként beszélnek, az természetes. Hogy a technika fejlődése túlhaladta a "találmányait" az sajnálatos.
De egyiktől sem lettek gyerekeknek szólóak a művei. Tudomásul kell venni, hogy az 1800-as években irta a köyveit, az akkori társadalmi-erkölcsi felfogás szerint. De ha valaki ezt elfogadja, akkor az első néhány oldal után elragadja a történet sodrása és viszi magáva a könyv végéig. Ezt sokan ma sem tudják utána csinálni!
egyébként való igaz, hogy én is sok véleményt hallottam azzal kapcsolatban, hogy Verne művei csak kisgyerekeknek valók, de ezt abszolúte valótlannak tartom. Való igaz, hogy például a Kétévi vakáció vagy a Tizenötéves kapitány megfelelő olvasmány lehet a fiatalabb korosztálynak, de azt hiszem h a felnőttek igényeit is jóval jobban kielégítik a művei, mint rengeteg mai író írományai, amik szerintem minőségében még mindig csak keresik a Verne által megmutatott utat...
Rejtő Jenő és Verne nekem is a kedvenceim között vannak.
De nálam Isaac Asimov és Frank Herbert vannak még nagyon előkelő helyen. Meg egy magyar. Sajnálom, hogy Lőrinc L. László felhagyott a korai stilusával, mert azok a sci-fi könyvei nagyon ötletesek, pörgőek és érdekesek voltak.
nos Blars, látod ezt még nem tudtad rólam. Három kedvenc íróm neve így hangzik: Ernest Hemingway, Rejtő Jenő, Jules Verne. ÉS ez utóbbi közel sem a harmadik helyen tartózkodik, ezért is nyitottam a topicot, rossz volt látni, hogy egy ilyen írózseninek senki sem szentelt külön helyet.
Valóban sajnálom, hogy a mai fiatalság kevése olvassa, pedig igencsak kiapadhatatlan fantáziája nagyon izgalmas, tanulságos történeteket kreált, és ami nagyon fontos volt benne, hogy a szereplöin keresztül megszeretettette a történetet bárkivel...
Jé! Mai fiatalok még olvasnak Verne-t? Nekem gyerekfejjel az egyik nagy kedvencem volt. Nagyon szerettem a Rejtelmes szigetet, a Kétévi vakációt.
De hasonlóan a kedvenceim voltak a Nemo kapitány, a Hóditó Robur, és a folytatása, a Világ ura. Jó el voltam az Utazás a Holdba sztorijával is.
Ha fel akarom sorolni az olvasott Verne-könyveket, ahhoz kell egy kis idő, meg hely.
Én azt hittem, ma már a fiatalok nem szeretik, mert az általa kitalált dolgokon túlhaladott az idő. De ha valaki még ma is a kedvencei között tartja számon, annak nagyon örülök!
A szerkesztőségi anyagok vírusellenőrzését az ESET programcsomagokkal végezzük, amelyet a szoftver magyarországi forgalmazója, a Sicontact Kft. biztosít számunkra.