A sc-fi játékok népszerűsége a mai napig töretlen, éppen ezért voltam gondban, amikor ezt a listát összeállítottam. A saját Steam fiókomban is rengeteg ilyen játék van, így erősen gondolkodtam, hogy mely címeket hagyjak ki. Végül úgy döntöttem, ahogy azokat a programokat teszem fel erre a TOP 5 listára, melyek ilyen-olyan okból valamiért megfogtak.
5. Advent Rising
Az Orson Scott Card sztoriján alapuló Advent Rising először 2007-ben került a kezeim közé és két nap alatt végigjátszottam. Bár szintiszta akciójáték, mégis inkább egy interaktív film benyomását keltette számomra a Majesco programja, hiszen a folyamatos akció a legváratlanabb pillanatokban váltott át moziba, hogy percekkel később folytatódjon a kaland. Az Auréliánok, az emberek és az ellenség, a sáskaszerű Seekerek közt zajló háború tétje a játék alatt végig érezhető volt, melyhez a fantasztikus, 70 fős zenekarral felvett muzsika nagyszerűen asszisztált. Igaz, nem volt tökéletes program az Advent Rising, és ez az értékeléseken is meglátszott: sok bug maradt a játékban és a Flick targeting rendszer egyértelműen baklövés volt. Érdekessége az Advent Risingnak, hogy a Majesco kiírt egy egymillió dolláros versenyt, melyet sajnos vissza kellett vonnia, az Xbox Live eltérő szinkronizációs ideje miatt, hiszen a különböző időzónák versenyelőnyhöz juttatták a játékosokat. Sajnos az eladások sem alakultak jól az erőteljes promóció ellenére. Ennek lett a következménye, hogy a hogy a trilógiának tervezett sorozat második-harmadik részét elkaszálták, pedig a történetben lett volna potenciál, ráadásul az Advent Rising vége már beharangozta a folytatást, ami sajnos soha nem készült el. Kár érte.
4. Half-life 2
A 2004-ben megjelent Half-life 2 bár a Földön játszódik, mégis rá lehet húzni a sci-fi műfaji jelzőt. Gordon Freeman második nagy kalandja már a Combine megszállás után vette kezdetét, City 17 megfélemlített embereinek pedig nem sok reményük maradt. Ebben a diktatórikus világban kellett rendet tenni a néma fizikus bőrébe bújva, mely gyakran nem volt egyszerű feladat. Bár mai szemmel nézve a játékmenet és a történet is faék egyszerűségű volt, a fizikán alapuló fejtörőkkel azért néha lehetett szenvedni. A két megjelent epizód jól vitte tovább a történetet, mely sajnos a mai napig nem lett befejezve. Ennek ellenére a Half-life 2 igazi mestermű, mely a mai napig nem veszített csillogásából. Időtálló játék, mely semmi mást kíván, csak egy folytatást, amely lezárja a történetet, és választ ad minden meg nem válaszolt kérdésre.
3. Star Wars: Knights of the Old Republic
A Star Wars játékok évtizedes történelme során megjelent néhány csúfos bukás és néhány kiemelkedő minőségű program is, és ezek közé mindenképpen belesorolhatjuk a Star Wars: Knights of the Old Republic című játékot is. A Bioware által megalkotott program nemcsak nagyszerű történetével tűnt ki a 2003-as év játékai közül, de azzal is, hogy rengeteg díjat megnyert, köztük az Interactive Achievement Awards „Best Story” és „Best Character Development” elismerését is. Az a kreatív döntés, hogy a történetet 4000 évvel az eredeti trilógia eseményei elé helyezte a Bioware, nagyszerű lehetőséget adott a fejlesztő cég kezébe, hiszen így szabadon alakíthatta azt az univerzumot, melyért az 1970-es évek vége óta milliók rajonganak. Ennek eredménye lett a KotOR, melyben a fő történetszál mellett rengeteg, kisebb-nagyobb mellékküldetés helyt kapott, melyet meg lehetett oldani igazi jedihez méltóan, vagy éppen erőszakosan. A jó-rossz közötti egyensúlyozás soha nem volt ilyen szórakoztató. A KotOR rengeteg rajongót szerzett magának, nem véletlenül. Igaz, a második rész nem ért fel az eredeti játékhoz, de az Obsidian tavaly úgy nyilatkozott, hogy szívesen elkészítené a harmadik részt, melynek itt a szerkesztőségben is nagyon sokan örülnénk.
2. Starcraft
Egy ilyen listán természetesen egy Starcraftnak kötelező szerepelnie, hiszen a Blizzard által alkotott program a mai napig az egyik legismertebb/legjobb sc-fi stratégia, mely csak megjelent az idők folyamán. Bár az egyszemélyes kampány is nagyszerű volt, az igazi ereje a mai napig megunhatatlan multiplayer, mely Dél-Koreában az évek alatt nemzeti sporttá vált. A Starcraft grafikája azonban már a megjelenésekor elavult volt, de ez senkit nem érdekelt, hiszen a játékélmény - a három eltérő, önálló kampánnyal rendelkező faj története - még a legszőrösszívübb kritikusokat is elvarázsolta. De nemcsak őket, hanem a játékosokat is, hiszen 2009 végéig 11 millió példányban vásárolták meg a Starcraftot, azóta pedig ez a szám csak növekedhetett, annak ellenére, hogy a második rész már öt éve megjelent. Valószínűleg nincs olyan PC-s játékos, aki nem próbálta ki ezt a remekművet, mely egyételműen a játéktörténelem része, és az is marad még nagyon hosszú ideig.
1. System Shock 2
Számomra ez A sci-fi játék. Nemcsak azért, mert legelső játékaim egyike volt, de azért is, mert olyan kihívást adott, melyre a mai napig jól emlékszem. Ken Levine és az Irrational Games játéka ma is fantasztikus hangulatú program. Emlékszem, a Von Braunon való kalandozás közben egyszer hónapokra elakadtam, és a feladat megoldását véletlenül fedeztem fel. Ez persze nem volt baj, mert a játéktér központi színhelyéül szolgáló űrhajó olyan hatalmas, labirintusszerű kialakítást kapott, melyben el lehetett veszni. Az üres, néptelen folyosók, terek klausztrofób hangulatot adtak, és bizony ez még nem csőjáték volt, amely a mai fejlesztések nagy részére jellemző. Öszzetett küldetéseivel a System Shock 2 nemcsak kihívásban gazdag játék volt, de felejthetetlen élményt is nyújtott. Nagyszerűen ötvözte a szerepjátékos-akció és sci-fi elemeket, a Shodan nevű mesterséges intelligencia, mely a főellenség szerepét töltötte be, a mai napig ikonikus, akinek a visszatérésére a mai napig várok, sajnos hiába.
Neked melyik a kedvenc sci-fi játékod ? Oszd meg kommentben!
*A lista a szerző és nem a szerkesztőség egyöntetű véleményét tükrözi.
Nekem is lenne néhány javaslatom, az első helyezettel egyet értek, nekem is kedvenc volt.
Nem reklám, inkább egy top 10 es lista lenne, persze szubjektív és ezt nyugodtan vitathatjátok is, ez lenne az általam összerakott lista.
10. Genewars - stratégiai játék, genetikával játszadozol, lényeket nevelsz és fogsz be feladatokra.
9. Space Colony - kolónia menedzselős scifi játék, egy távoli világban kell életben tartani csomó embert.
8. Startopia - egy űrállomás menedzselős hangulatos játék sok történéssel és aranyos fajokkal.
7. Eve online - 4 felé szakadt emberi civilizációk egymás közti konfliktusait feldolgozó mmo.
6. Giants Citizen Kabuto - Vicces akció játék sok lehetőséggel.
5. Masters of Orion 2 - körökre osztott jó űrstratégiai játék, szép grafikákkal.
4. Abuse - két dimenziós lövöldözős játék ügyesség és némi horror kombinációval.
3. Crusader no Remorse - taktikai akció játék, annak idején élveztem.
2. Mass Effect széria - Lényegében kaland szerepjáték akcióval és sok párbeszéddel.
1. System Shock 2 - Hangulatos összetett akció játék.
Ez a lista kifejezetten csak személyes, nem kell alapnak venni, csak gondoltam megosztom.
A fegyverek Prothean technológiát alapul véve olyanok amilyenek. A biotikok meg nullelemel való érintkezés hatására lesznek biotikok. Bár arra már nem emlékszek, hogy ezekhez az ismeretekhez elég a játékot kivinni, vagy a könyveket is el kell olvasni.
Warhammer 40k-ban (DoW) azért van "tudománytosan megalapozás", ha kicsit elmerül az ember az univerzumban. A Gene-Seed mibenléte és Space Marine "gyártás"; warp-drive és warp-gate működési elve; Immaterium és a káosz isteneinek kapcsolata - ezzel összefüggésben az Astronomicon; C'tan és nekronok; orkok hogyan szaporodnak (spórákkal b+) hogyan lettek "meggénszerkesztve"; Krootok anyagcseréje; és még sorolhatnám... az bizony súlyosan sci-fi. Kicsit gótikus, kicsit spirituális (jobb szó híján, de aki tudja érti), de keményen sci-fi. Csak mert villámokat (is) csattogtatnak benne amire laza a magyarázat (de van és nem a "mana"), attól még nem lesz fantasy.
Sem a filmekben. azt akartam írni, nem a könyveket, mert azok közül nem sokat olvastam(bár ott sem volt sok tudományos háttér)
Ha már SW akkor nálam a Republic Commando az ever.
Deus Ex
Mass Effect
Xcom
Dan of War
2. Mass Effect 3
3. Mass Effect
4. Mass Effect: Inflitrator
5. Mass Effect: Andromeda
Oké, lehet kicsit félre kéne tennem az elvakult rajongót. Szóval...
1. Half-Life 2 (+ep1-ep2 - mert szerintem így teljes a HL2)
2. Mass Effect 2 (bár a Mass Effect 3 jobban tetszik, mivel itt teljesedik ki az univerzum, ezt mint sci-fi játék jobbnak tartom)
3. Fallout 3 (a legjobb poszt-apokaliptikus játék, holott még sosem sikerült végigjátszanom, na de majd most!)
4. Alien: Isolation (retro sci-fi forever!!!)
5. Dead Space 2 (new age köntösbe bújtatott retro sci-fi forever!!!)
Futottak még: Quake 4, Doom 3, X-com: Enemy Unknown, StarCraft 2..
2. Mass Effect 3
3. Mass Effect
4. Mass Effect: Inflitrator
5. Mass Effect: Andromeda
Oké, lehet kicsit félre kéne tennem az elvakult rajongót. Szóval...
1. Half-Life 2 (+ep1-ep2 - mert szerintem így teljes a HL2)
2. Mass Effect 2 (bár a Mass Effect 3 jobban tetszik, mivel itt teljesedik ki az univerzum, ezt mint sci-fi játék jobbnak tartom)
3. Fallout 3 (a legjobb poszt-apokaliptikus játék, holott még sosem sikerült végigjátszanom, na de majd most!)
4. Alien: Isolation (retro sci-fi forever!!!)
5. Dead Space 2 (new age köntösbe bújtatott retro sci-fi forever!!!)
Futottak még: Quake 4, Doom 3, X-com: Enemy Unknown, StarCraft 2..