Tehát az olyan technológiai újítások, mint a fülzúgás kezelésére kifejlesztett, alacsony lézerterápiás eszközök, komoly értékkel bírnak. Ezek az eszközök ugyanis képesek jelentős mértékben javítani a betegek életminőségét. 

A leghatékonyabb kezelés

A Gyógylámpabolt webáruházban elérhető Smart Laser termékcsalád tagjai között találunk olyan fejlesztéseket is, amelyek kifejezetten a fület érintő panaszok kezelésére lettek kialakítva. A Prémium Fülkezelő hatékony segítséget jelent középfülgyulladás vagy fülzúgás esetén. 

Több kutatás is a lézerterápia felé irányul, folyamatosan keresik az újabb és újabb lehetséges felhasználási módokat. Egy ilyen kutatás során derült fény arra, hogy az alacsony teljesítményű lézerfényt használó készülékekkel végzett terápia eredményesebben használható a fülzúgás kezelésére, mint más gyógymódok. A kutatásról írt tanulmány szerint lézerakupunktúrával és lézerstimulációval önmagában is kiváló eredményeket értek el. 

Ezek a kezelések ugyanis javítják a fülben a sejtek növekedését és fokozzák a kollagéntermelést. A kutatás eredményei alapján megkezdődött a fülzúgás kezelése, protokolljának meghatározása a különböző orvostudományi területeken.

httpswwwgyogylampabolthu-2025-februar-cikk1.jpg

A fülzúgás

A fülzúgást vagy fülcsengést inkább tekintik tünetnek vagy állapotnak, mint betegségnek. Ugyanakkor az is tény, hogy igen gyakran jelentős mértékben képes befolyásolni a páciensek mindennapjait, rontva az életminőséget. Súlyos esetekben akár cselekvőképtelenné is válhat az, aki szenved tőle. 

Többféle kiváltó oka lehet. A leggyakoribb a fülzsír túlzott termelődése és felhalmozódása, de okozójaként tartjuk számon a belső fül egyes megbetegedéseit, az agykárosodást vagy a bruxizmust. 

A fülzúgás kezelésére nincsenek általános érvényű módszerek kidolgozva. A leggyakoribb módszert a fülmosás jelenti, de helyi érzéstelenítőt, antidepresszánsokat, antihisztamint, antipszichotikumokat, nyugtatókat alkalmazhatnak az eredmény elérése érdekében. Ha a beteg számára fontos szempont a gyógyszerek mellőzése, vagy egyszerűen csak eredményesebb terápiás módszert keres, nélkülözhetetlenné válik a lágylézer-kezelés. 

A lézerterápia hatása

A lágylézerrel hatékonyan csökkenthető a gyulladás, ugyanakkor jó eszköz a relaxációra is. A kutatást végző tudósok szerint lézerterápiával növelhető a perifériás irrigáció, valamint fokozható a sejtregeneráció és a kollagéntermelés. Mindezek együttesen képesek megakadályozni azoknak az állapotoknak a kialakulását, amelyek a fülzúgásért felelősek. 

Már több tanulmányban is összefoglalták a lézerterápia kedvező hatásait, így igazán ígéretes módszer arra nézve, hogy képes javítani a fülzúgást, valamint használható a lézerterápiás protokoll kialakítására is.