Ha/Ver, Orgyilkos osztály, Deadpool, Batman, Hulk és Tokyo Ghost.... a tavasz rendkívül erős volt a kiadónál, igazán izgalmas köteteket sikerült megjelentetni (annyira, hogy két cikkre is elég volt a mennyiség), és bár ezt egy komolyabb leállás követte a koronavírus-helyzet miatt, ennek a kényszerpihenőnek szerencsére vége. Lassan és lépésekben ugyan, de ismét beindul az élet, ennek az első jelei már látszódnak is: ahogy a többi kiadó, úgy a Fumax is hozza az újabb címeket, amik korábbi időpontokra voltak betervezve. Így térhetünk most vissza a vérszomjas öregistenekhet és a Farkasvérű történetéhez, valamint Judge Dredd klasszikus sztorijaihoz.

Monstress – Fenevad 3. – Rejtek

  • Író: Marjorie Liu
  • Rajzoló: Sana Takeda
  • Oldalszám: 168
  • Ár: 5495 Ft

Maika Pontus kikötővársoban keresne menedéket, de számításai nem egészen úgy sülnek el, ahogy ő tervezte az utat. A falakon belül ismeretlen ismerősök várják, míg másnak a sötétségben megbújva a barátaira fáj a foga, emellett a falakon kívül is seregek és ellenfelek gyülekeznek, hogy megszerezzék és a maguk javára fordítsák a benne lakozó szörnyeteg erejét. Azonban Pontus sem olyan elesett, mint amilyennek tűnik: már csak Zinn, az öregisten erejére van szükség az elképzelhetetlen erejű pajzs aktiválásához – az már más kérdés, hogy a szörnyetegnek lehet, egészen más elképzelései vannak, ami azonban alaposan felforgathatja a szereplők elképzeléseit.

Maika és kompániája továbbra is veszélyes utakat jár, ami a harmadik kötetben elég egyértelművé válik. Zinn is többet mutat meg magából, emellett a múlt árnyairól is egyre több részletet tudunk meg. Eleinte nem voltam biztos benne, hogy a Monstress az én sorozatom, de ahogy haladunk előre, úgy válik egyre izgalmasabbá a fantasy toposzokat az intrikával teli slágersztorikkal és a lovecrafti elemekkel keverő történet, melyben rókák és macskák éppen úgy megfordulnak, mint a csápos, borzalmas teremtmények. És részben éppen ettől olyan izgalmas a Fenevad cselekménye, persze a rengeteg ármánykodáson és az elképesztően mutatós külsőn túl.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!

Mert bizony a Monstress még mindig bámulatos külcsínnel rendelkezik. Maga a stílus szinte simogatja a szemet, miközben a karakterek önálló, színes életet élnek minden egyes lapon. Sana Takeda a Marvelnél is ütős látványvilágot teremtett, de azt hiszem, nyugodtan mondhatom, hogy a Monstress az, aminél kicsúcsosodik a zsenialitása. Ehhez jön még az igényes megvalósítás, ami ebben az esetben a Fumax megszokott minőségét dicséri, így nem is kérdés, hogy a sorozat újabb hat számát (13-18) 168 oldalon tartalmazó harmadik könyvet éppen úgy ajánlom, ahogy előzményének beszerzését is. 

Judge Dredd – Dredd bíró aktái 1.

  • Író: John Wagner és mások
  • Rajzoló: Ian Gibson és mások
  • Oldalszám: 312 
  • Ár: 5995 Ft

A nyár legjobban várt megjelenése mégsem a Monstress harmadik kötete, hanem a Judge Dredd-klasszikusokat összegyúró gyűjtemény első könyve volt. Magát a karaktert nagyon bírom, az itthon eddig kiadott köteteket szinte nem is bírtam letenni, illetve a disztópikus világkép a törvényért felelős bírókkal eleve telitalálat. Az egyetlen dolog, amitől féltem, hogy azért a gyűjteményben lévő történetek több évtizedesek, amik a főszereplő kezdeti kalandjait mutatják be, és bizony a félelmeim nem is voltak alaptalanok. De erről kicsit később, addig nézzük, mit kapunk a több mint 300 oldalon.

Dred bíró korai történetei 5-6 oldalas kis minisztorik, amik az elején különálló eseteket mutatnak be, majd ahogy gyűlnek a már kiolvasott oldalak, úgy térnek vissza már megismert bűnözők és cselekményszálak. Ez lényegében a kötet első felére igaz, avagy megismerkedhetünk az Ördögszigetre kerülő, Whitey nevű bűnözővel; a képregénykereskedő bűnbandával; az agyvirágok rejtélyével – de láthatjuk azt is, hogy kelnek életre a régmúlt idők filmkellékei. Illetve Stan és Pan mellett képbe kerül Waltev, a vobot. Majd a kötet második fele egy nagyobb és ütősebb sztorit rejt, melyben a törvény elveszti hitelét, köszönhetően a nárcisztikus Cal főbírónak.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!

Nagyon vártam a Dredd bíró aktáinak első kötetét, és részben nem is csalódtam. A fekete-fehér oldalakon kimondottan jól mutatnak régies stílusú rajzok, a sokszor méretes képek, amiknek részleteiben kellőképpen el lehet veszni. Illetve láthatjuk, hogy honnan indult a kultikus 2000AD hőse. A könyv méreteivel és borítójával (és súlyával) is kellőképpen impresszív, azonban a kis történetektől és azok stílusától nem kell sokat várni. Meglehetősen bárgyú esetek kerülnek bemutatásra, amiknek szövegeitől talán senki nem fog agybajt kapni, de messze vannak a mai átlagtól, így erre érdemes előre felkészülni. Akit azonban ettől függetlenül érdekel Dredd korai élete, az bátran ugorjon bele ebbe a gyűjteményes sorozatba, mert nosztalgiára tökéletes darab, avagy méltó módon mutatja be a múlt egy darabkáját.

Reméljük, most már nem kell újabb hónapokat várni a friss megjelenésekre, avagy jöhet minden téma, mindenféle megvalósításban, merthogy az azért általánosságban elmondható, hogy a Fumax kiadványait érdemes a polcon tudni, hiszen érdekes címekkel és kuriózumokkal egyaránt foglalkozik a kiadó, mindezeket ráadásul igényes formában jelenteti meg.