Ami ezekből is kitűnik: a hidraulika vezérlőtömb bekötését rendkívül precízen kell elvégezni. A különféle alkatrészeknek pontosan kell csatlakoznia, hiszen a berendezés kizárólag így tud az elvárt hatékonysággal működni, ezenfelül csak ebben az esetben biztosítható a hidraulikus folyadék megfelelő áramlása szivárgások keletkezése nélkül.

Az MPH nyomáshatároló szelepei nagy segítséget nyújtanak abban, hogy biztonságos rendszert lehessen kiépíteni. Fontos tehát, hogy ezeket az összeszerelés során megfelelően alkalmazzuk.

Milyen előkészületekre van szükség?

Először is mindenképpen le kell kapcsolni a rendszert. Ezenkívül el kell végezni a nyomásmentesítést annak érdekében, hogy biztonságosan megvalósítható legyen a bekötés.

Fel kell mérni továbbá a csatlakozók és a vezetékek állapotát is: górcső alá kell venni, hogy sérültek-e, és hogy megvan-e minden elem.

Mik a következő lépések?

Az előkészületek után jöhet a munka lényege, azaz megkezdhetjük a vezérlőtömb elhelyezését a berendezésen belül. Ehhez meg kell találni az ideális és biztos pozíciót, továbbá fel kell mérni a helykínálatot is.

Előrelátó döntés, ha gondolunk arra, hogy később, amikor majd ütemezett karbantartásra kerül sor, bonyodalmaktól mentesen hozzá lehessen férni. Végül a stabil rögzítésre kell sort keríteni, hiszen csak úgy tud sokáig biztonságosan működni a hidraulika vezérlőtömb.

https-wwwmphshophu-2024-oktober-cikk-3.jpg

Így zajlik a csatlakozók és a nyomáshatároló szelepek bekötése

Ahhoz, hogy szavatolva legyen a hidraulikus folyadék áramlása a rendszerbe, a hidraulika szivattyú nyomóágat a vezérlőtömb nyomó bemenetéhez kell kapcsolni. A vezérlőtömb kimenetét ugyanakkor a hidraulika tartályhoz kell illeszteni, így tud ugyanis visszajutni a folyadék a rendszerbe.

Szükséges továbbá az is, hogy a munkaköri csatlakozásokat kössük össze a hidraulika hengerekkel vagy motorokkal. Ezek a csatlakozások felelősek a folyadék áramlásáért az aktuátorokba, így szabályozhatóvá válik a mozgásuk.

Meg kell jegyezni, hogy a biztonságos működéshez elengedhetetlen a nyomáshatároló és a biztonsági szelepek is. Nem mindegy az sem, hogy milyen minőségű nyomáshatároló szelepet használunk.

Ezek az utolsó tennivalók

Ha a helyükre kerültek a dolgok, akkor nem marad más hátra, mint feltölteni a rendszert hidraulikus folyadékkal, majd ellenőrizni, hogy van-e szivárgás. Legyünk nagyon precízek, és ne legyintsünk a legkisebb hiba esetén sem.

Ha nincs szivárgás, akkor beüzemelhetjük a berendezést. Apránként kell növelni a nyomást, közben pedig monitorozandó, hogy minden komponens képes-e betölteni a szerepét az elvártaknak megfelelően.

Amennyiben úgy látjuk, hogy nincs probléma, akkor a nyomásszabályozókon, valamint a vezérlőszelepeken még állíthatunk a beállításokon. Ez a lépés a lehető legnagyobb hatékonyság szempontjából fontos.