Tegnap jelent meg a Batman: Arkham Knight, öröm helyett azonban bosszankodás lett a PC-s játékosok jussa, eme változat ugyanis katasztrofálisan rosszul sikerült, szinte játszhatatlan akkora problémák vannak az optimalizáció terén. A Rocksteady természetesen már jelezte, hogy dolgoznak az ügyön, mégpedig egy külsős partner segítségével, de arról még nincs pontos információnk, mikor jelenik meg a patch. Maradtak tehát a barkácsmegoldásokat, amiből most mutatunk néhányat, hátha ezek segítenek valamennyit.
Telepítsd a legfrissebb Nvidia vagy AMD drivert
Ezt talán mondani sem kellene, de azért mégsem árt egy kis emlékeztető, ugyanis mind az Nvidia, mind pedig az AMD kiadott egy új változatot a meghajtóikból, amelyeket a Batman: Arkham Knighthoz optimalizálták.
Akadozás AMD kártyán
Ha frissítettél a legfrissebb driverre, és akadozni a játék, akkor próbáld meg azt, hogy telepíted az egyel régebbi verziót, és kapcsold ki a Tesselation opciót az Catalystban
Akadozás Nvidia kártyán
Ha a legfrissebb meghajtóval akadozást tapasztalsz, próbáld meg azt, hogy kikapcsolod a PhysX opciót az Nvidia Control Panelben.
Kapcsold ki az Nvidia GameWorks opciókat
A Batman: Arkham Knight Nvidia kártyákon pár extra grafikai effekttel érkezik, és noha ezek jól néznek ki, alaposan megterhelik a rendszerünket, így ha a zöldek kártyáját használod, és valamivel jobb teljesítményt szeretnél a PhysX opciókat, az interaktív füstöt és törmeléket kapcsold ki.
Tüntesd el az fps korlátot
A Batman: Arkham Knight gyárilag 30-ra korlátozza az fps maximális értékét, de ezt nagyon könnyen el lehet távolítani. Nincs más dolgunk, mint a telepítési mappában (\steamapps\common\Batman Arkham Knight\BMGame\Config) megkeresni a BmSystemSettings.ini fájlt, abban pedig a MaxFPS sort, és átállítani a beírt 30-at. Mindehhez nem kell más, mint egy mezei Jegyzettömb.
DirectX, Bloom, Reflections
A BmSystemSettings.ini nem csak az fps korlát eltüntetésére jó, hanem egyéb optimalizációs beállításokra is. Egyrészt az AllowD3D10 sorban a False értéket True-ra állítva a DirectX 10-et kapcsolhatjuk be, míg a Bloom és a Reflections értékét True-ról False-ra állítva ezeket kikapcsolhatjuk.
Mindezek mellett természetesen még mindig ott van, az, hogy a többi beállítást (felbontás, textúrák részletessége, stb.) addig állítgatjuk, ameddig elfogadható teljesítményt kapunk, de így is számítsatok fps esésekre és textúra hibákra, ez ugyanis mind olyan, amihez a fejlesztők közbenjárására van szükség.
FONTOS: a fenti tanácsok nem jelentenek biztos megoldást a játék hibáira, csak esetlegesen mérsékelhetik az akadozást.
MaxFPS az szinte mindegyik játékban szereplő parancs, csak szoktak opciót adni rá az options menüben, ami valószínűleg azért nincs itt, mert nem volt elég idő a port elkészítésére. Tudatosan úgy tesztelik, hogy a sokszorosítás megkezdésének határidejére olyan állapotban adják ki, hogy belekalkulálva az 1 hónapot, mire megjelenik a játék legyen elég idő egy day1 patch -el javítani a legnagyobb hibák többségét. Itt most tudták előre, hogy hatalmas hibák vannak a PC verzióval, ezért nem is kerülhettek ki a PC-s értékelések a megjelenés napja előtt.
Amíg az emberek felelőtlenül előrendelik a játékokat, addig nem lehet csak a kiadókat hibáztatni, mert ők csak tesztelik az emberek tűrőhatárát és most sikerült túlmenni a határon. Ennek ellenére biztos kijavítják ezeket a hibákat és csak abban kell reménykedni, hogy nem 3 hónap múlva, mint az AC Unity-nél, ami az eddigi legrosszabb volt ilyen téren.
Én nem ajánlom senkinek, hogy megvegye amíg nem jöttek ki az első patch -ek és visszajelzések, hogy tényleg javult a teljesítmény. Mivel Unreal Engine 3-as játék a Batman AK szinte biztos, hogy csökkennie kell a gépigénynek és egy 1 gb ram -al rendelkező videókártyán legalább médiumon elfusson 720p -ben.