Ha minden igaz, még ezen a héten befut a november 20-án megjelent S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl első javítótapasza, ami az ígéretek szerint elejét veszi majd a random fagyásoknak, emellett pedig a küldetésekhez kapcsolódó bugokat (elnézést: anomáliákat) is múlt időbe teszi, valamint vizuális fronton és UI terén is tapasztalhatunk változásokat. Némileg árnyalja a képet, hogy az olyan súlyosabb problémák, mint az optimalizáció és a jelen pillanatban egyálalán nem működő A-Life (a random mellénk teleportáló ellenfelek miatt én egyenesen úgy döntöttem, hogy félbehagyom a végigjátszást) csak később kerülnek terítékre, ám a félkész állapot ellenére úgy fest, a rajongók zöme kifejezetten elégedett a háború árnyékában készült FPS-sel, legalábbis erre enged következtetni a Steamen látható „Többnyire pozitív” jelző. 

Mindez azért különösen fontos, mert a DualShockers nemrég megjelent cikke szerint állítólag fizetnek az orosz játékosoknak (az országban egyébként be is tilthatják a lövöldét) azért, hogy lepontozzák a S.T.A.L.K.E.R. 2-t. Ennek bizonyítására egy X bejegyzést is mellékelt a portál, amelyben a szóban forgó review bombinghoz köthető Telegram üzenet olvasható, ami alapján 100 rubelt kapnak azok, akik a Valve platformján húzzák le a programot, a TikTok kommentekért pedig 0,8 rubel üti a „vállalkozó szelleműek” markát. Összességében amúgy nem igazán beszélhetünk jó üzletről, hiszen jelen árfolyamon nézve 100 rubel 0,88 USA-dollárnak felel meg, maga a Heart of Chornobyl pedig 59,99 dollárba kerül, tehát nem nagyon térülne meg a befektetés.

A Steamen látható értékelések között egyébként valóban akadnak negatív hangvételűek, ám ezek szinte mindegyike azt követően született, hogy az illető eltöltött néhány (esetenként pedig elég sok) órát a Zónában, szóval nem nagyon esnek bele a review bombing kategóriába. Amennyiben tehát valós ez a célzott támadás, egyelőre nem sokat értek el vele a „megrendelők”, mivel nemcsak a megítélés mondható jónak, de emellett immár 1,4 millió példány talált gazdára a S.T.A.L.K.E.R. 2-ből – mindezt úgy, hogy Game Pass-ben is elérhető az opusz.

A borítóképek forrása: GSC Game World