A hagyományos PC környezetben 22.672 fogyasztó közül csupán 44%-uk mondta azt, hogy rendelkezik biztonsági szoftverrel, és emellett rendszeresen telepíti is a megjelenő Windows és egyéb operációs rendszerekhez tartozó biztonsági frissítéseket, hibajavító foltokat. Pedig köztudottan a biztonság ebből a három területből állhatna össze: védelmi szoftverek, rendszeres hibajavító frissítések és biztonságtudatos viselkedés. Ezek csak és kizárólag együttesen nyújthatnak megfelelő védelmet, hiába az antivírus, ha közben lyukas az operációs rendszer, vagy ha valaki mindenre kattint, mindent telepít, ami csak jön és mozog.

Ennél is rosszabb azonban a helyzet a mobilrendszerek világában. Hasonló felvetésre ugyanis ott ugyanez az arány csak mintegy fele, egész pontosan 21%, azaz itt már tízből csak ketten használnak valamilyen biztonsági szoftvert, és tartják közben frissen a rendszerüket. Emellett hasonló arányban, az emberek ötöde nincs tisztában a lehetséges fenyegető kockázatokkal, míg 32%-uk azt sem érti, egyáltalán mire is jó egyáltalán egy internetbiztonsági szoftver.

A számítógépes bűnözők elleni harc nem nyerhető meg pusztán technikai eszközökkel, és törvényekkel, muszáj a biztonságtudatosság, oktatás területén is folyamatosan megjelenni. Életünk, munkakörülményeink teljességgel megváltoztak a korábbi évekhez képest, és ebben mindenkinek: magánembereknek, munkavállalóknak, kis vállalkozásoknak egyaránt muszáj beletanulniuk, és folyamatosan képezni magukat, hogyan védjék meg adataikat, cégüket, bizalmas információiakat az incidensektől, támadásoktól. A Cyber Streetwise felvilágosító kampányoldalon rajzokkal, videókkal is kiegészítve próbálják mindezeket szemléletesen, könnyed közérthetőséggel, tanácsokkal is kiegészítve összefoglalni brit felhasználók számára.

Mi itt most rajzfilm helyett inkább korábbi, hosszúsága miatt két külön fejezetre bontott hosszabb írásunkat linkeljük be, amely persze nem ölel fel minden fenti területet, de a magánélet, privát szféra tekintetében legalább sok olyasmiről ír, ami a napi vírusos, kártevős, adathalászos posztjainkban méltatlanul kevés említést kap. A "Minden, amit a privacy-ról tudni akartál... I. rész" főként a Facebookkal, hamis profilokkal, túl könnyen kitalálható jelszavakkal foglalkozik, míg a "Minden, amit a privacy-ról tudni akartál... II. rész" a személyes adataink kezeléséről, Google kereséseinkről, alapértelmezett megosztási beállításokról és hasonló elgondolkodtató dolgokról szól, bemutatva, hogy milyen kockázatok, veszélyek jelentkezhetnek azon túlmenően, hogy például vírussal fertőződik a gépünk.