A korábbi amerikai alelnök, Dick Cheney pacemakerében az orvosok letiltották a vezeték nélküli képességeket, hogy ezzel kiküszöböljék egy lehetséges gyilkossági kísérlet veszélyét- adta hírül a CBS 60 perc című műsora. A politikus, aki 1978-ban kapta az első szívrohamát, azóta már többféle kezelésen, illetve bypass műtéteken is átesett. Kezelőorvosa, Dr. Sanjay Gupta úgy nyilatkozott, a tüneteket mindig komolyan vevő és azonnal orvoshoz forduló Cheney példája tanulságos lehet minden szívbeteg amerikainak is, aki összesen öt szívrohamot élt már túl. (Azért magunk közt szólva a modern kezelésekre, hightech kórházra költött nem kevés összeg és jó adag szerencse is kellett mindehhez.)

A wifi lekapcsolásának előzményeihez tartozik, hogy évekkel ezelőtt, már 2008-ban is, de például 2011-ben is születtek már olyan jelentések, amelyek a különféle orvosi eszközök hiányos biztonságára figyelmeztettek. Az akkori dokumentumok szerint a defibrillátorok, inzulin pumpák esetében is könnyen elképzelhető olyan célzott támadás, amely a jogosulatlan hozzáférőnek megengedheti például halásos adag inzulin adagolását - lásd a 2011-es Hacker Halteden Barnaby Jack előadását - tehát a kockázat nagyon is valós. Bár az egészségügyi szakma szemlátomást nagyon lassan reagál minderre, főként azzal érvelnek, hogy még nem volt ilyen jellegű dokumentált incidens, de azért már tettek a biztonság érdekében lépéseket, például az orvosi eszközök adatátviteli adatainak titkosításában. De nyilvánvalóan nem sikerült eleggé megnyugtató eredményeket elérni ahhoz, hogy most a volt amerikai alelnöknél a vezeték nélküli hozzáférést, mint potenciális veszélyforrást le ne kapcsolják.

Ennek persze nagyon örülünk, ebben a harcban egy élet megóvása is komoly fegyverténynek számít, és remélhetőleg az ilyen hírek is inspirálják majd az orvosi eszközök biztonsági fejlesztőit. Az egyetlen kínzó kérdés a továbbiakban már csak az marad, hogy addig is "mi [NEM Dick Cheney]-k hová álljunk"?