NBA Live 2008
Most az itthon nem olyan sikeres, és nem is olyan híres, NBA Live 2008 kerül terítékre, melyhez külön exkluzív videót is készítettem
Bizony, NBA Live 2008 (rövidíteni ennél jobban nem kell /bár: NBAL2k8 vagy NBAL08 /) ami mint mindenki gondolhatja, egy kosaras játék. És nem rossz játék. Aki unja, vagy egyáltalán nem is szereti a focit (mint én...), annak ez az álom. Hihetetlen animációk, zsákolások, látványos, pergős játékmenet. Sajnos nincs tökéletes játék, ezért ez sem az. A legfőbb hibája, amire többször kitérek, az az ami a FIFA-kban is előfordult, tehát SEMMI változás nincs az elődökhöz képest. Én a 2005-öst próbáltam utoljára, tehát ahhoz hasonlítom (ami csak kiemel egyes dolgokat, és nem a jó irányba)
Kezdjük a menüben. Indítod a játékot, EA Sports logo, meg a szokásos csapatok TM-es logói (ez is szerintem ugyan az, mint az elődökben /értsd, nem változott a háttér/), majd Gilbert Arenasról egy kép (ő van a borítón). És belép a menübe. 640*480-as felbontás, amit az Istenért sem tudtam megváltoztatni. Lehet hogy velem van a gond, vagy a gépemmel, de erősen kétlem. Még ugyan engem nem zavar, mert én mindent 800*600-ban tolok még, de azért elképzeltem ezt egy 1024*480+ felbontású monitornál... Ha túltettük magunkat a menü felbontásán, ráeszmélünk, hogy valami hiányzik. És rájövünk. Az intro a játék elejéről. Nem volt. Még anno emlékszem a 2005-ös (azzal játszottam utoljára, és hát, sok változás nincs) játék introjában mutogatták mennyi új cucc van, freestyle verseny, hárompontos versenyek stb. Mivel semmi újítás, még meg is értem, hogy nem akartak 3 éves dolgokkal dicsekedni. Menüt végignézve, semmi nem változott (csak a háttér, ahol nem egy kép, hanem mozgó, archív felvételek /legalább valami újdonság/), még a hangok sem. Ami jó, hogy ezzel az irányítás sem. Előkaptam hát a joystickot, és be is kalibráltam. Csak elfelejtettem, hogy régen sem volt ez ilyen egyszerű. Profilba lementés az irányításnak, és minden új játéknál, nem elég, hogy kiválasztod a joyos irányítást, hanem még azon belül is állítani kell a profilon (szerencsére csak minden indítás után kell ilyen, tehát ha nem lépünk ki, akkor nem kell már ilyennel vesződni /ezt azért 3 év alatt észrevehették volna/).
Kezdjünk egy gyors játékot (megjósolom, hogy még vagy 10 éven keresztül ez lesz az első menü, alatta a Game modes-szal). Csapat választás. Itt már több új csapatot találunk, hisz a játékba bekerült a FIBA is mint játékmód (FIFA kosárban), amihez még igen kicsi a kínálat így is, de haladás. Megtaláljuk a szokásos csapatokat, az Allstarokat (a századforduló kezdetétől a híres emberek egy csapatban). Én ki is választottam a Bullst (Chicago), mint mindig, kedvenc csapatomat, és gondoltam vegyük könnyűre a figurát, Kína ellennek. Nos, ez elég nagy bolondság volt, mivel kiderült, hogy a centerük, az egyik legjobb játékos a játékban (Yao Ming), és az irányítással sem voltam még megelégedve (kilép-konfig-újjátékot tölt). Természetesen 3 év sok idő, így nagyjából az egész Bulls új volt nekem (szerencsére, ha Curry el is ment, megmaradt Kirk Hinrich, aki elég jó játékos). Ám másoknál megtaláljuk az ismerősöket (pl Eddie Curry ellen játszottam, és olyan jó mint volt ).
A játékosok nem csak csapatukban, de kinézetükben is javultak. Minden fontosabb szereplő hasonlít saját magára. Minden játékosnak saját statisztikája van, és millió-egy adata. Hova járt suliba stb. Sajnos azt a "feature"-t kiszedték a játékban, hogy a játék közben ezeket az infokat is kiírja. A játékban nem csak a kommentátorok, és a helyi (értsd, aki a stadionban van) kommentátortól tudjuk a játékmenetet, hanem designos (valószínűleg olyanok, mint az NBA közvetítéseken) infoboxok jelennek meg. Ezeknek már nincs meg, mint említettem az a tulajdonságuk, hogy kiírják, hova járt iskolába egy-egy személy stb. Pedig nagyon hangulatos volt. Igaz, sokszor zavar ez a box, főleg ha pálya szélén haladok, és kiír valami olyat, hogy Kovács Béla, húsz perce agyrázkódást kapott a játék folyamán (mert mondjuk ütközött az egyik emberemmel, és az orvosok most tájékoztatták a stúdiót). Igaz ez is hangulatos, viszont akkor visszarakhatnák, azt, hogy több infot adnak a játékosokról, hisz ha már úgyis idegesít, akkor legyen még hangulatosabb.
A sok adatnak köszönhetően mindenki másképp viselkedik, ha nem mi irányítjuk őket. Vannak agresszívabbak, vannak akik védekeznek, támadnak stb. Ezen felül mindenki képességeinek megfelelően játszik. Rengeteg statisztikai adat van a játékban (hogy teljesít a játékos szabaddobásnál, három pontos dobásokban milyen jó az ember, zsákolási tudás és millió más), melyeket összesít. Így pl a legjobb Kobe Bryant 97%-kal (szezon módban meg is vettem két közepes emberért a Lakerstől a Bullsnak ), ő tudja a legtöbb zsákolási fajtát, így 1 on 1 meccseken érdemes vele játszani (Shaquille O'Niell ellen játszottam vele, és hát jobb voltam ).
Természetesen a játékban több nehézségi fok van. Rookie ajánlott azoknak, akik ismerkednek az irányítással. Ha megtanultad, akkor jöhet a Starter, amiben inkább a játékkal, és a csapatokkal ismerkedhetünk meg, a játékra itt már azért kicsit jobban kell koncentrálni. Az utána levő szintek meg már tényleg nehezek. All Star fokozatot csak őrülteknek ajánlom Sajnos a nehézségi fokok kicsit kiegyenlítetlenek, vagy furák. Rookien pl nem kell semmit csinálni, egészen a játék végéig, ahol az utolsó 30 másodpercben az ellenfél ránkakaszkodik, és kapjuk folyamatosan a szabaddobási lehetőséget (eleinte jó, de mindig hihetetlen irritál). Starteren ez egy fokkal jobb, de ott is ezt csinálják. Mondjuk az még jó, hogy a játék menet is hatással van a játékosokra, fáradnak, és ha vezetnek, akkor hihetetlen lelkesek (nagyon nagy különbség esetén, eléggé megnő a labdaszerzések, és a megtévesztések /úgy teszel mintha rádobnál, de mégse/ sikerének esélye).
Tehát azt is megtudhatjuk, hogy vannak sérülések. Ehhez nem túl változatos, főleg régebbről megmaradt animációk vannak, hogy fogja a kezét, vagy sántít. Az animációkra egyébként nem lehet panasz, hisz csodálatosan illenek a játékba, és szépen folyamatosan mennek. Ha egy ember megindítja a támadást, és más kiüti a kezéből (már az is ahogy kiüti a kezéből igazodik, a támadó játékoshoz, ergo hihetetlen érzés, hogy milyen jól összeillenek a dolgok), akkor a támadó még tesz egy két lépést (lendület), és már fordul is. Hihetetlen simulékonyak az animációk (ezt majd a videómban is láthatjátok), akár támadásról, védekezésről, zsákolásról van szó (ezen felül, egyes emberek jellegzetes mozgásokat produkálnak, mint a valóságban).
Térjünk a már kis részletekben taglalt grafikára. Szép. Ahogy a FIFA-ban itt is ez fejlődik a legtöbbet (persze nem most, ahogy a FIFA 08-ban sem). Szépek az emberek kidolgozása, a padlóról visszaverődő fény is korrekt, az emberek bőre is fénylik (nem Csernobil miatt, az a S.T.A.L.K.E.R.). Az arénák, és a bennük ülő közönség (és viselkedésük) korrekt, bár azt nem tudtam megérteni, hogy régen lehetett választani 1 on 1 és gyakorlás meccseknél külső, és belső aréna mellett, most nem lehet. Freestyle versenyen sincsenek diszkófények, amik hihetetlen hangulatosak voltak. Ám panaszom nem lehet, hisz a játék nagyon simán futott, közepes grafikán, még az én gépemen is, így bárhol el tud futni, főleg a beállítási lehetőségeknek köszönhetően.
A hangokra sem lehet panasz. Javában maradtak a régiek, ám EA-s szokás szerint zenét külön raktak a játékba különféle szerzőktől. Mivel ez inkább egy gyors játék, ezért itt a Hip-Hop és a rap dominál, aminek én személy szerint nagyon örülök, az album felét már meg is szereztem. Van még egy szám, a Fa-Fa-Fa Datarocktól, amit a 2007-es FIFA-.an hallhattunk... Újrahasznosítás. A többi zene hihetetlen jó lett (mondjuk ez se rossz ).
Végezetül, elmondanám, hogy lehet hogy lehúztam a játékot, viszont hihetetlen jó. Próbáltam olyan szemszögből megközelíteni, hogy milyen annak, aki mondjuk birtokolja a 2007-es játékot, tehát ne várjon többet, mint ami neki van. Ám azoknak, akik nem próbálták, és kicsit is ragaszkodnak a kosárhoz, meg azoknak aki próbálták, de régebben, és tetszett nekik, azoknak ez egy hihetetlen addiktív játék, ami ugyan a FIFA sémát követi, hogy minden évben adjunk ki valamit, ami csak számozásban tér el a régiektől, de attól még jó játék. Mondjuk kétlem, hogy az EA még hosszútávon tudna sikereket aratni ilyen szemlélettel, maximum úgy, hogy a híres sport játékokat egyberakja évenként (NBA és NHL, FIFA és NFL), és úgy adja ki. Tehát ez egy jó játék, csak újdonságok nélkül (bár ha úgy árulnák, hogy a zenék mellé kapjuk a játékot, akkor hihetetlenül megéri).
És itt a videó, amit én készítettem játék közben!!!
Grafika: 8/10 nem sok új van benne, de szép
Hangok: 10/10 hihetetlen jók
Hangulat: 6/10 mivel a legtöbben birtokolják az elődöt (ha nem, akkor PCG előfizetői akcióban ezt kéritek), ezért többet nem érdemel
Szavatosság: 7/10 addiktív, de semmi új nincs benne
Összesen: 7/10 ez nekem egy gyenge 70%, egy nagyon jó játékra
francia rap, a Yamakasiban volt nem része a gamenek, de nem rossz ez se
thx
Mi a zene címe ami megy a videó alatt?