Na jó, azért teljesen új programnak nehezen nevezhető a hagyományos, kétdimenziós verekedésként aposztrofálható BlazBlue: Central Fiction, ez is inkább egy kiteljesedett változat, mint a Revelator. Azonban ellentétben a fő, régóta futó szériával, a BlazBlue esetében a tartalomba egyáltalán nem köthetünk bele. Már csak azért sem, mert míg a Calamity Trigger (Európa: 2010) mindössze 12 karaktert tartalmazott, a Continuum Shift (szintén 2010-ben ért el hozzánk) ehhez még nyolcat pakolt hozzá, a 2014-ben kiadott Chrono Phantasma ismét bővítette a repertoárt (28-ra), hogy a legfrissebb „epizód”, a Central Fiction az igen impresszív 35 fős felhozatallal nyűgözze le a rajongókat. Ráadásul, bár a játék angol szinkront nem kapott (tegyük hozzá, hogy ez annyira nem is hiányzik), legalább gyorsan elért hozzánk is, nem kellett éveket, hónapokat várni: a japánban október elején debütált produkció november 4-én már nálunk is letölthetővé vált a PS Store-ból, ami kifejezetten örömteli. Pláne, hogy ilyen bő karakter-felhozatallal aztán lehet mit kezdeni.

Animációs film és bemelegítés

Amikor elindul a játék, a hangulatot egyből sikerül megteremteni, hiszen a J-rock és az animációs kisfilm egyvelege a legritkább esetben nyeretlen páros, ezt pedig a Central Fiction is nagyszerűen bizonyítja. A ritmusos ütemek, a jó vágások az akciódús helyzetekkel megteszik hatásukat, noha a bunyóra kiéhezett közönség jobban teszi, ha az elhintett sztori-maggal ismerkedés helyett inkább másfelé kezd el nézelődni. Mert van ugyan olyan pont a menüben, ami a Story megnevezésre hallgat, ez a már ismert módon csak mozgóképpel szolgál, avagy aki a harcot óhajtja kiélvezni, az egy darabig várhat, miközben a több fejezetre osztott képsorok leperegnek.

Meg ugye akik az Arc System Works munkái mellett teszik le a voksukat, a legritkább esetben teszik ezt az animációs átvezetők miatt. Persze, ezek is jópofa adalékok, megalapozzák a bunyók szentségét, de másodlagos szereppel bírnak. Ami viszont kihagyhatatlan, az némi gyakorlás az éles helyzetek és bevetések előtt, a tréning pedig minden fontos instrukcióval ellátja a bajnoki címre vágyók hadát, ezt az opciót viszont még a veteránoknak is érdemes kipróbálniuk, mivel a harcrendszer egy-két kisebb-nagyobb változáson esett át, nem szokatlan módon a szériától. A főleg az Overdrive terén eszközölt újítások (speciális támadások, nagyobb sebzéssel) jót tettek a programnak, a begyakorláshoz pedig még évek sem kellenek.  

Más kérdés, hogy harc esetén ezúttal is lehet választani a komplikáltabb irányítás és az egyszerűsített kezelés között – előbbi a veteránoknak javasolt, míg utóbbival a kezdők próbálhatnak szerencsét, hiszen így a folyamatos gombnyomkodással is kombókat hozhatnak elő, de a speciális sebzésekhez sem kell millió és egy kombinációt bemagolniuk, mert azok a véletlenszerű kontrollerpüföléssel is összejöhetnek.

Üsd, vágd!

Természetesen a legfőbb opció a több felvonásból, fejezetenként nyolc összecsapásból álló árkád játékmód, aminél a szép számú karakter-felhozatalból választva ismerkedhetünk meg hőseinkkel és hősnőinkkel. A hét új karakterrel kibővített lista őrült szörnyetegeket, vámpírokat, hatalmas kardot lengető héroszokat és erotikus mozgású, irtózatos mellbőségű hölgyeket (lásd mondjuk a most debütáló Nine the Phantomot) egyaránt tartalmaz, és hát persze mindegyikük eltérő képességekkel és fegyvernemekkel bír, ezzel növelve a változatosságot. Ha pedig unnánk a szimpla gép elleni harcot, ott az időre szóló túlélő mód, a sorban érkező opponensek leverése, illetve az online szegmens, aminél bárkit kihívhatunk a világ bármely tájáról.

De vajon elég mindez? Egy rajongónak természetesen igen, elvégre a hét új karakter, a kibővített harcrendszer az újításokkal elég az üdvösséghez. A zenék nagyon jók, szinte mindegyiknél domináns szerepet kapnak a gitárok, a nagyjából negyven (!) pálya pedig ellehetetleníti az unalom megjelenését. Aki meg esetleg lemaradt eddig a szériáról, vagy annak csak az egyik korábbi (első vagy második) epizódjával / változatával találkozott, annak a Central Fiction remek lehetőség, hiszen bőven van benne újdonság. Ha viszont végigmentél a sorozaton, eddig mindegyik megvan, teljes áru (16 490 forint a PS4-es verzió) játékként annyira nem javasolt befizetni a programra, érdemesebb kivárni egy jobb akciót a beszerzésére.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!

A játék PS4-es verzióját a PQube biztosította számunkra, köszönjük!