- Kathleen Kennedy a Star Wars-rajongók elégedetlenségéről beszélt
- A Lucasfilm CEO-ja szerint a történetmesélésnek mindenkit reprezentálnia kell
- Ám nőként sajnos nehéz boldogulni a messzi-messzi galaxisban
- Amit a The Acolyte-ot jegyző Leslye Headland is megtapasztalhatott
Nyakunkon a nemrég mutatós karakterplakátokat kapott The Acolyte június 4-i premierje, a Star Wars-rajongók egy része azonban már most temeti a projektet, mondván, hogy a diverz szereposztás egy újabb woke próbálkozást vetít előre. Szerintem mondjuk messze nem ez volt a legnagyobb gond az eddig kiadott anyagokkal, a Lucasfilm vezérigazgatója, a fanok körében nem túl közkedvelt Kathleen Kennedy azonban ismételten felemelte a hangját az elégedetlenkedőkkel szemben – bár ha engem kérdeztek, ezúttal sem sikerült megragadnia a probléma lényegét.
A kép forrása: BBC
„Félelmetes ezeken az óriási franchise-okon dolgozni a közösségi média korában, ráadásul ilyen elvárások mellett” – mondta Kennedy a New York Times-nak adott interjúban. „Azt hiszem, Leslye [A The Acolyte alkotója – a szerk.] is küzdött ezzel egy picit, sok nőnek pedig még nála is nehezebb dolga volt a Star Wars világában. Mivel a rajongói bázis rendkívül férfidominált, néha olyan támadások érik őket, melyek már-már súrolják a személyeskedés határát. Az a meggyőződésem, hogy a történetmesélésnek minden embert reprezentálnia kell, szóval számonra ez egy egy elég könnyű döntés” – tette hozzá.
A The Acolyte-ot ért kritikákra egyébként maga a nagy rajongó hírében álló Leslye Headland is reagált korábban, aki megérti ugyan a fanok frusztráltságát, a gyűlölködéssel azonban nem tud azonosulni. „Mivel magam is rajongó vagyok, tudom, mennyire frusztráló volt néhány korábbi Star Wars-történet. Magam is éreztem ezt, éppen ezért kiállok a Star Wars-rajongók iránti empátiám mellett. Szeretném azonban tisztázni, hogy azokat, akik bigottságot, rasszizmust vagy gyűlöletbeszédet folytatnak, nem tartom rajongóknak” – ecsetelte Leslye, kiemelve, hogy egy ilyen régre nyúló franchise esetében eleve borzasztóan nehéz megfelelni a közönségnek.
Ha megengedtek egy csipetnyi személyes véleményt, Kennedynek szerintem újfent nem sikerült megragadnia a probléma lényegét, a rajongók többségének ugyanis egyáltalán nem a női karakterekkel és a túlzott diverzitással van baja, hanem a rosszul megírt szereplőkkel és az inkonzisztens történettel. Daisy Ridley és Kelly Marie Tran sem a nemük miatt kerültek anno a fanok célkeresztjébe, hanem mert Rey és Rose személyisége is borzasztóan összecsapottnak és sablonosnak hatott, nem mellesleg a karakterfejlődésük is olyan volt, mint egy rossz vicc – főként Rey esetében, hiszen Rose-t látványosan kispadra ültették a Skywalker korában. Az is jól jelzi a CEO állításainak nonszensz jellegét, hogy a Fallout-sorozat esetében szinte egyetlen rossz szót sem hallani Lucyval, vagy az őt alakító Ella Purnellel kapcsolatban, de – a hír témájánál maradva – a Star Wars Jedi-játékok Merrinje is hamar belopta magát a játékosok szívébe.