Mióta létezik multiplayer, a különféle fejlesztőcsapatok minduntalan keresik a tökéletes receptúrát, amivel letarolhatják a piacot és behúzhatnak, sőt, bent tarthatnak megannyi játékost. Még emlékszem, hogy mennyire menő volt annak idején, mikor informatika-órán lenyomhattunk egy-két meccset Counter Strike 1.6-ban vagy pöröghetett a Team Deathmatch Quake 3-ban. Teltek-múltak az évek és hiába érkezett megannyi remek single-player játék, a multira mindig jutott némi idő. Ebben a listában azokat a játékokat gyűjtöttük össze, amelyek tavaly a legtöbb időnket elrabolták a multiplayer-módjaikkal – kommentben bedobhatjátok, hogy szerintetek mi férne még el a többi mellett!

Helldivers 2

Emlékeztek még arra az időszakra, amikor a Helldivers 2 váratlan sikereitől volt hangos a videójátékos sajtó? Nem meglepő, ha igen, hiszen az év első felében még a csapból is az Arrowhead Game Studios kooperatív-módra kihegyezett lövöldéje folyt, ami eladások (12 hét alatt 12 millió példány talált belőle gazdára) és játékosszám terén is a plafont verdeste, kispadra ültetve ezzel az év másik kiemelkedő megjelenését, a Palworld-öt. Most őszintén, ki gondolta volna, hogy a Helldivers 2 ekkorát fog menni? A Szuperföld megvédése a haverokkal elképesztően szórakoztató mókának bizonyult és bizonyul a mai napig, ugyanis a fejlesztők egyáltalán nem engedték el a játék kezét, kisebb-nagyobb tartalmi frissítések pedig lényegében folyamatosan várhatóak a rovarirtáshoz. Még fényesebben ragyog a Helldivers 2 csillaga, ha figyelembe vesszük azt a tény, hogy egyébként egy indie-játékról beszélhetünk, ami a nagyok közt is megállta a helyét.

Tekken 8

A Tekken továbbra is a verekedős-játékok egyik legszórakoztatóbb képviselője és roppant ideális lehet azoknak, akiknek a Mortal Kombat már túl véres, a Street Fighterrel meg valamiért soha nem ismerkedtek meg közelebbről. A hetedik felvonás után a Tekken 8 már jóval nagyobb hangsúlyt fektet a single-player kampányra, viszont az igazán ütős része a multinál köszön vissza. Adottak a normál, illetve a ranked-meccsek, illetve a Tekken 3 után visszatért a Tekken Ball is, ami hoz nem kevés Dead or Alive utánérzést, mivel lényegében egy strandröplabda-minijátékról van szó. A Bandai rengeteg tartalmat zsúfolt az új Tekken-be és egyfajta közösségi élménnyé is formálta az Arcade Questtel, amiben chibi-avatárokkal bandázhatunk. A harcok iszonyú látványosak és pörgősek – amit csak tovább emel az új Heat-rendszer –, de az online rész tekintetében sincs miért szégyenkeznie a programnak. Bár a megjelenéskor kicsit köhögött a matchmaking, mostanra minden hibát orvosoltak, szóval aki online is be akarja bizonyítani, hogy mekkora legendás harcos, annak a Tekken 8 az egyik legjobb választás lehet a verekedős-játékok között!

Call of Duty: Black Ops 6

Bár a Call of Duty-szériát már egy ideje divat lett fikázni, én kitartok amellett, hogy a többjátékos módja toronymagasan az egyik legjobb manapság. Egyfelől a Warzone még mindig ingyenes, szóval ott lehet egy fillér kipengetése nélkül is harcolni, másrészt viszont a Black Ops 6 multija visszahozta a kisebb, zártabb tereket (lásd: Stakeout), ahol nagyon szépen lehet darálni. Ez az a szegmens, ahol a Call of Duty akkor sem tud hibázni, ha maga a kampány egy hulladék. Szerencsére a Black Ops 6-nál ezzel sem volt nagyobb gond.

Rövid, pörgős meccsek, Prestige-rendszer (ismét) és kifejezetten szórakoztató játékmódok jellemzik a multit, ahol az új mozgás-technika is szépen érvényesül. Képzelj el egy meccset, ahol az ellenfél RPG-vel lő rád, a rakéta elsuhan a fejed felett, miközben te épp kifogysz a lőszerből, ezért gyorsan váltasz másodlagos fegyverre és kispisztollyal bevetődve az ajtón lövöd halomra a benn álló ellenfeleket. Nem véletlen, hogy a Call of Duty multija minden évben az egyik legnépszerűbb online, hiszen maximálisan kiszolgálja a hasonló élményekre vágyókat.

És számotokra melyik volt 2024 legjobb multiplayer játéka?