Madden light
A kedvcsináló rövidfilm után egy zárolt főmenü fogadja az első fecskéket, az egyedüli lehetőségünk a Play Now opció. Szerencsére ez csupán egy, a rákattintás utáni felkínált Tutorial miatt van, mely felkészíteni hivatott a műfajban járatlanokat (valahogy érezték az EA-nél is, hogy kevesebben ismerik, pedig nem egy népszerűtlen sport külhonban). Az oktató részt követően természetesen mindenhova szabad bejárásunk van. A legtöbb szórakozást a World Cup végiglabdázása kínálja, ám számomra hasonlóan örvendetes opciónak találtatott a Challenge is. Itt a régi idők vb-inek az eseményeit írhatjuk át, azaz megadott időre, egy aktuális állásnál átvéve az irányítást, rendszerint sokkalta keményebb ellenfél ellen kell csodát tennünk. Ezeken kívül szimpla bajnokságba ugorhatunk még be, több játékmód (a gyakorláson kívül) sajnos nincs. Emellett kreálhatunk még saját sportolót, alakíthatunk a csapatok összeállításain, és a lehetőségeink ezzel itt ki is fújtak, ha ezeken túlesünk, elmondhatjuk, hogy felfedeztük a játék minden mélységét.
Irány a daráló
A pályán kvázi focimeccs jellegű játékmenetre kell számítani, oldalsó kamerával, kezdőrúgással, ami csak kellhet. Az új irányítási rendszernek köszönhetően könnyebben elboldogulhatunk vele, nem kell annyi parancsra odafigyelnünk akció közben, ellenben a temérdek játékos pozíció és szerepkör közül a legmegfelelőbbet kiválasztani nem kispályás feladat. Éppen emiatt hasonló hozzáállást követel, mint az NFL, azaz az igazi szépségét kitartó gyakorló/betanuló fázis után mutatja meg.
Végső sípszó
Eltelt két hosszú esztendő az előző Rugby óta, ám az EA-nél mégsem gondolták úgy, hogy a grafikus motor cserére szorulna. Ez meg is látszik rajta, főleg a cég többi sportjátékának fényében, ellenben az öreg motornak megvan az az erénye, hogy tökéletesítették, lassú gépen is simán elfut, s csúnyának azért lehetne mondani. A hangok és zenék korrektek, tartalmilag a lényeg is benne van, ha rögbi az életed egyik értelme, az EA-n már nem múlik semmi, a játék bárki számára elérhető.