Megmondom őszintén, kicsit hiányoznak gyermekkorom játéktermei. A húszforintos érmével működő automaták a hagyományos arcade stickkel, vagy éppen a flipperek, amiknek egészen egyedi zaja betöltötte a füstös és tömegekkel teli helyiségeket. Ennek a nosztalgikus szentimentalizmusnak nyújt némi helyettesítő pótlékot egy-egy program, ami a korai masinákat hívatott megeleveníteni, vagy éppen új ötletekkel és témákkal rukkol elő. Utóbbira jó példa a hazai illetőségű Zen Studios, valamint annak gyermeke, a Pinball FX. A csapat láthatóan nem bíz semmit a véletlenre, az ingyen letölthető alapjátékhoz (egyfajta keretprogram) pedig folyamatosan kínálja az újabbnál újabb, rendkívül menő licencek alapján elkészített kiegészítéseket. South Park, Marvel, Family Guy vagy éppen Star Wars. A siker borítékolható, a kockázat kizárva, pont, mint a legújabb The Force Awakens Packnél, ami egyszerre két asztalt is biztosít Az ébredő Erő rajongóinak.

The Force Awakens

Az első asztal a világos oldalt képviseli, ezzel együtt a sárgás árnyalatú Jakkura vezeti el a vásárlókat. A háttérben a klasszikus filmzene szólal meg, a fémgolyó lökdösése pedig először még csak a rámpák meghódítását, a nevek kirakását, a szimpla pontszerzést, valamint a hangár megnyitását szolgálja. Elsőre pármilliós végeredményt hozunk össze, azután egyre jobbá válunk, ezzel együtt megnyílik az asztal sztoriorientált vonala is.

Elvégre, ha már belejöttünk a navigálásba, ráéreztünk a megfelelő szögekre és erőhatásokra, akkor megjelenik Rey, hogy némi alkatrészt gyűjtögessen, sőt BB-8 is feltűnik a színen, hogy a jobb felső sarokban elkerített területen segítsünk neki kivédeni a hulladékgyűjtő befogó hálóit. Az már csak a hab a tortán, amikor Han szörnyetegeinek csápjait kell leamortizálnunk, vagy amikor feltűnik az Ezeréves Sólyom, hogy néhány TIE vadász társaságában repkedjen a terep felett.

Might of the First Order

A második asztal értelemszerűen a sötét oldalt képviseli, ezzel együtt a fekete árnyalat dominál, amit néhány rohamosztagos dob fel a jelenlétével. Ami igazán különleges a ná(r)cisztikusan ábrázolt Első Rend egyedi, flipperes megjelenésében, az az 1981-es Black Hole-hoz hasonlatos megoldás. Aki emlékszik a Gottlieb masinájára, annak nem újdonság az „asztal alatti” kisebb karám, ahova bekerülhet a fémgolyó. Más kérdés, hogy ez a kis plusz továbbra is sokkal több figyelmet igényel, mint alapjáraton a karok megfelelő mozgatása, elvégre könnyen elnézhetjük az útvonalat.

A Pinball FX2 kiegészítőiről általánosságban nehéz rosszat mondani, hiszen szinte egytől egyig remekül sikerült darabokról van szó, ráadásul a Star Wars, mint feldolgozott téma, már eleve nagyon közkedvelt, egyből belopja magát a szívünkbe. Az itt-ott felbukkanó szereplők, a megelevenedő háttér éppen úgy hozzátesz az élményhez, mint a jól ismert zenék és hanghatások előkerülése. Ezen- kívül azonban az elhelyezések és megoldások is precíz, alaposan átgondolt tervezgetést sejtetnek. Az asztal az asztalban metódus lehet csak némileg meglepő, az első pár alkalommal nagyon oda kell figyelnünk, azonban kellő időt szánva a kiegészítőnek, némi gyakorlással kifejezetten jó eredményeket érhetünk el, miközben nagyszerűen szórakozunk. A Zen Studios láthatóan ért a műfajhoz, amiről ez a DLC is tanúbizonyságot tesz.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!