Mass Effect 3: Omega
Az Omega a Mass Effect 3 legutóbbi nagy DLC-je, mely végre elmeséli, hogyan is kerül vissza a hírhedt űrállomás a szexi, ám veszélyes gengsztervezér, Aria kezére. Természetesen Shepard nélkül lehetetlen volna visszafoglalni a bázist.
Az Omega egy tartalmas, több mint négy óra hosszú, akcióban gazdag mellékszál, aminek az égvilágon semmi köze nincs a fő történethez. Noha a BioWare-nél valószínűleg úgy gondolták, hogy már tele van a hócipőnk a sok reaperes maszlaggal, a terv sajnos épp visszafelé sült el: hiába idézi vissza a Mass Effect 2 talán leghangulatosabb szakaszát az Omega, ha egyszer feleslegesnek tűnik az elkövetkezendő események ismeretében. A galaxisunk sorsa nem egy koszos kalózkricsmin múlik, és eléggé hihetetlen, hogy Shepard Aria kisegítésére fordítaná az értékes időt, miközben a Földet épp szétlövik a jófej reaperek. Ráadásul az egyes szám sem véletlen, csapattársainkban nem bízik a harcos amazon, így Shepardnek egyedül kell elugrania a fárasztó küldetésre – mely csak arra jó, hogy valahogy összeeszkábálja a képregények történetszálát a játékokkal.
Egyszemélyes hadsereg
Az Omega alatt Shepard mellé Aria és a sorozat első turián hölgye, Nyreen csatlakoznak, így a szokásos hármas parti most is adott. Aria hozza a formáját, Carrie-Anne Moss remekül kelti életre a karaktert, és a dialógusok is egész jók. Nyreenről azonban lerí, hogy csak a rajongók sirámai miatt erőltették bele a Mass Effect 3-ba: totálisan érdektelen és semmitmondó szereplő, egyedül amiatt fogunk emlékezni rá, hogy egyszerre turián és nő. Ráadásul nincs is végig mellettünk, maximum egy órát tölthetünk el a társaságában. Mindezen csalódásokat persze a küldetések felépítése még kárpótolhatná – kár, hogy erről szó sincs. A főszál lineáris és nincs értelme újra nekifutni, a felszedhető mellékes feladatok pedig kimerülnek az ezeréves „hozd már vissza nekem ezt és ezt” jellegű töltelék missziókban. Az Omega egyetlen vonzó játékmenetbeli tulajdonsága a harc: a BioWare elemezte, hogyan szeretnek játszani a rajongók, és az így szerzett adatok ismeretében kiváló pályákat tervezett. Sajnos azonban az állomás minden folyosója egyforma, s az ismerős területek feltűnésére egészen a végjátékig kell várni. Utána pedig az Omega eltűnik, többet nem mehetünk vissza rá, a csillagtérképen is hűlt helyét találjuk. Összességében tehát az Omega DLC nem éri meg az árát, kihagyható alkotás, csak elvakult fanatikusoknak ajánljuk.
50%