A free-to-play üzletmodell elnevezése megtévesztő, a termékek valójában nem ingyenesek, ez pedig teljességgel elfogadhatatlan -- ez az Európai Bizottság véleménye az F2P programokról, amik, mint tudjuk, csak a legkevesebb esetben nevezhetők térítésmentesnek. Általában olyan szoftverek esnek ebbe a kategóriába, amiket ingyen letölthetünk ugyan, de tényleg élvezni csak játékbeli virtuális javak valós pénzért történő megvásárlása után tudjuk őket.
Az Egyesült Királyság Szabadkereskedelmi Hivatala vizsgálatot indított a free-to-play játékok ügyében, az ebből született jelentés pedig nem volt éppen biztató, mi több, a német hatóságok egyre több internetes játék reklámozását büntetik, pont azért, mert az megtéveszti a vásárlókat.
Az ügy az utóbbi hetekben odáig gyűrűzött, hogy most már Brüsszel is foglalkozik vele: az Európai Bizottság alelnöke, Viviane Reding az "EU szellemével szembehelyezkedőnek" nevezte a magukat ingyenesnek hirdető, de valójában fizetős termékek üzleti filozófiáját, majd a szervezet közleményében arra utasította az applikációk készítőit, hogy válaszoljanak a bizottság minden terméküket érintő kérdésére a jövőben. És hogy mi lesz azokkal a free-to-play játékokkal, amik "ingyenes" létük ellenére pénzt kérnek a játékostól? Egyszerű: az EU betiltja őket.
Az Európai Bizottság kidolgozott egy négy pontból álló besorolási rendszert, aminek minden F2P játéknak meg kell felelnie: nem hirdetheti magáról egy termék, hogy ingyenes, ha egyszer nem az; a játékok virtuális piacterei nem buzdíthatnak vásárlásra gyermekeket; a vásárlókat mindig megfelelően tájékoztatni kell a fizetős elemekről; a kereskedőknek biztosítaniuk kell egy folyamatosan működő e-mail címet az esetleges vásárlói kérdések megválaszolása érdekében.
Lehet, hogy eljön a nap, amikor a Dungeon Keeperhez hasonló förmedvények végleg fűbe harapnak Európában?
Játékokra kivetítve ennek a díszpéldája a Drakensang Online, amiben ugyanígy a regisztráció az ingyenes ( tehát a lehetőség, vagyis a semmi ), minden más úgy van kialakítva hogy ha bármire is el akar jutni az ember értelmes időn belül, tíz vagy százezreket is beleölhet, e nélkül a játék csak kín szenvedés. Ja és miután ezek állandó online játékok, könnyen megeshet, hogy gondol egyet a szolgáltató és banolja az embert bármennyit is költött rá. Így történt 1hónapja is 6000 Drakensangos játékossal, akiket előzetes személyes figyelmeztetés nélkül banoltak, ( bothasználatra hivatkozva ) hiába költöttek bármennyit is ( tízezreket, százezreket ) a játékra. Mindezt úgy tették hogy a SZEMÉLYES figyelmeztetésen kívül még egy emailra sem méltatták őket mi is történt még utólag sem.
Ugyan elvileg a fizetős játékok 18 éves korhatárhoz vannak kötve, de tudvalevő, hogy rengeteg fiatalabb is játszik rajtuk, akik a legérzékenyebb korosztály minden tekintetben. Főként az ő módszeres, gátlástalan megtévesztésükről van szó.
Ez olyan mintha egy élelmiszerboltra kiírják, hogy "ingyenes a vásárlás" majd utána minden ugyanúgy pénzbe kerül vastagon, csak utóbb derül ki hogy a bevásárló kocsi tologatása, meg a polcok közötti sétálgatás volt az ingyenes...( ez a vásárlás :D ) Egyszerűen szánalmas ez az elemeiben is a kényszeres hazudozásra alapuló üzletpolitika ami ilyen mértékben elharapódzott, hogy központi intézkedést igényel már.
Az ilyen jellegű játékok (ahol max gyorsítani tudod a játékot a befizetéssel, de egyéb korlát nincs) pont jogosan free-to-play-nak vannak nevezve.
Azok viszont, ahol a letöltés után max az első pár pálya ingyenes (múltkor valami ninjásba futottam bele ami ilyen, meg van sok egyéb), aztán csak akkor mehetsz tovább, ha megveszed a maradékot, na azok tényleg más nevet érdemelnének.
Ukrán probléma? Mediterrán országok válsága? no para a lényeg a beltéri dohányzás, a digitális átállás és a F2P játékok... Hajrá, Eu jó úton jársz a bukáshoz....
Lehet pont ez fáj nekik , hogy néhány ember csak úgy ingyért fogyaszt amikor fizethetne is . Igy inkább intézzük el . És maradnak a teljesen ingyenes szemetek amivel tényleg csak a jetik játszanak .
1, béna vagy és rédzselsz
2, nincs elég időd játszani és rédzselsz
3, baromira nem értesz az egészhez, ez a helyzet az EU esetében, olyan emberek próbálnak intézkedéseket hozni akiknek halvány lila gőzük sincs az egész videójátékiparról, addig oké hogy konszumerizmus van meg anyámkínja de én felnőtt emberként csak azért nem fogok +3-as Démoni Dögvész Dárdáját venni csak azért, mert oda van mellé írva, hogy "EZTVEGYEDMEG", mert nem vagyok egy agyhalott zombi, attól még hogy ifj. Vér István ellopja anyuci bankkártyáját nem kellene megnyomorítani egy egész jól jövedelmező iparágat ami egyre nagyobb pénzeket termel és munkahelyeket teremt
ÉS NEM PEDIG F2E: Free to Joy--> Ingyenesen élvezhető. Komolyan az EUnak nincs ennél fontosabb dolga a világban mint ez. A F2P játékok sose mutatnak többet mint amik. Bankkártya adatok és tranzakciós weboldal kell MINDEN esetben. Aki VÉLETLENÜL vásárol az meg komolyan mondom hogy megérdemli.
Apropó ez alapján lehet hogy nem itt kéne kezdeni hanem a AAA-nál. Ott nagyobb disznóságok is vannak mint ez a F2P üzletrendszer.
ÉS NEM PEDIG F2E: Free to Joy--> Ingyenesen élvezhető. Komolyan az EUnak nincs ennél fontosabb dolga a világban mint ez. A F2P játékok sose mutatnak többet mint amik. Bankkártya adatok és tranzakciós weboldal kell MINDEN esetben. Aki VÉLETLENÜL vásárol az meg komolyan mondom hogy megérdemli.
Apropó ez alapján lehet hogy nem itt kéne kezdeni hanem a AAA-nál. Ott nagyobb disznóságok is vannak mint ez a F2P üzletrendszer.