- Bárki árulhat modokat a Steam Workshopon
- Ez a funkciót játékonként engedélyezni kell
- Nem kötelező mindent pénzért kínálni
- A Valve nem ellenőrzi a piacot, ezt a közösségre bízza
- Van pénzvisszatérítés
A 2011-ben indult a Steam Workshoppal már eddig is lehetett pénzt keresni, pár játék ugyanis támogatja ezt (Team Fortress 2, DotA 2, Counter-Strike: Global Offensive), sőt a készítők idáig több mint 57 millió dollárt kerestek kollektívan, mostantól azonban minden moddolható játék Workshop oldalán lehet pénzért kínálni a tartalmakat, ráadásul a Valve ellenőrzése nélkül.
Az utóbbi pont talán egy kissé aggasztó lehet, fennáll ugyanis a veszélye annak, hogy mindenféle szemét ellepi a piacteret, de a cég abban bízik, hogy a közösség majd elvégzi a szortírozást, illetve a biztonság kedvéért bevezették a Steam Workshop refund policyt, amivel a vásárlást követő első 24 órában (ezt egy visszaszámláló is jelzi) visszakaphatjuk a pénzünket, ha valami olyat vettünk, ami nem tetszik.
Az első olyan program, ami élhet ezzel a lehetőséggel, a Skyrim, amihez már most van pár fizetős mod, de várhatóan a közeljövőben tömegesen fognak csatlakozni a különböző címek ehhez a lehetőséghez. A fizetős modokat egyébként játékonként kell engedélyezni, és csak utána indulhat a kereskedés, illetve fontos leszögezni, hogy az egész opcionális, NEM kötelező mindent pénzért kínálni.
Ezzel a módszerrel tulajdonképpen mindenki jól jár, mert valamennyi mindenkinek jut, míg a becsületkasszával vagy teljesen ingyenes modokkal igazából csak a felhasználó jár jól, aki ingyen akar mindent. A hulladék munkákat és egyszerű koppintásokat meg ki lehet szűrni, egyszerűen csak nem fizetsz érte semmit.
Az élet egy üzlet, sajnos úgy kell elfogadni, ahogy van.
Elkészül a termék ami lehet hogy jó, de kiadnak egy frissítést a játékhoz, és már nem lesz kompatibilis a MOD. És nincs rá semmi garancia hogy javítva lesz. És nehéz lesz eldönteni melyik MOD az ami megéri az árát.
Ettől függetlenül még lehet hogy sok marad ingyenes, és nem mindenki fog pénzt kérni egy Hobbyért, ahol semmi garanciát nem vállal a termékének a karbantartásáért.
Szóval meglátjuk, én mára eljutottam oda hogy nem vásárolok "korai hozzáférést" ígéretet egy jobb reményében. Szerintem a MOD-ok esetében is meg fogom állni, és esetleg csak egy olyanért leszek hajlandó fizetni mint pl: az "Arma2: Epoch"