Nem szokványos kinézete azonnal magára vonzza a tekinteteket, de ennél jóval többet rejt magában a kifejezetten PS-konzolokra fejlesztett Sony PlayStation Pulse Elite mikrofonos fejhallgató. Tényleg új korszakot nyit a játékok hangzásában? Esetleg a marketingesek által durrogtatott frázisok köszönőviszonyban sincsenek a valósággal? Talán erre is választ kaphattok az alábbiakban.

A dizájn

Már rögtön az első pillantásra feltűnik akár a kevésbé szakavatott tekinteteknek is, hogy itt valami tényleg egyediről van szó.A futuriszikus formák, a fekete-fehér összhangja modern, mégis letisztult külsőt kölcsönöz az eszköznek. Mindennek megvan a saját helye, gyorsan ki lehet igazodni azon, hogy a tervezők pontosan hogyan képzelték el a fejen a Pulse Elite-et.

 sony-fejhallgato-playstation-2.png

Első benyomások

A fejhallgató meglepően nehéznek érződik az első néhány percben, ami kicsit frusztráló lehet azoknak, akik rögtön elmerülnének a videójátékokban. A csatlakoztatás mind telefonhoz, mind PC-hez, mind PlayStation 5-konzolhoz pofonegyszerű, bár legalább fél perc kellett, mire megtaláltam, hogy utóbbi esetében pontosan hol lehet finomhangolni a dolgokat. A hangzás teljesen rendben van, ilyen árkategóriában ennél sokkal többet nem várhat az ember. Miután a beállítások megtörténtek, következhet a valódi demonstráció.

Mit tud játékok közben?

A legfontosabb kérdés egy kifejezetten PS5-höz gyártott periféria esetében, hogyan működik magával a konzollal. Kábelekkel nem kell vacakolni, ahogy a töltéssel sem igazán, mivel a Sony garantálja, hogy nagyjából 30 órát bír a kütyü, ha átlagos hangerőn használják. Ha mégis lemerülne akkor sem kell aggódni, nagyjából 10 perc alatt 2 órányi kraftot lehet belepumpálni. A funkciók megvillantásához keresni kell egy olyan játékot, ami kihasználja, hogy 3D-s hangzást kínál a fejes. Ha ez megvan, akkor nem lehet arra fogni Call of Dutyban a szürke képernyőt, hogy nem hallottad pontosan, honnan érkezik az ellen. Az atmoszférateremtésben játszik nagy szerepet a Planar Magnetic Driver, ez az egyedi technológia, ami kifejezetten a mélyebb basszusokat szedi ráncba. Ha adóként is szeretnéd használni, nemcsak vevőként, akkor egy mozdulattal kihúzhatod a szád elé a mikrofont, ami bár tökéletesen beállítható, messze nem egy stúdiós minőséget biztosít. 

sony-fejhallgato-playstation-1.png

Összességében nagyjából ennyit lehet felhasználóként kiemelni a rövid ismerkedés után. A Bluetooth-beállítások remekül működnek, a beépített hangszórók minőségére nem lehet panasz, a PlayStation Link miatt nem kell várni a kapcsolódásra és a beállítások aktiválására. Minden gyors, minden szuper, csak ne kelljen túl sokat beszélni a haverokkal. Nagyjából 55-60 000 forintos árával a középkategória alját súrolja, de ha szeretnéd átélni milyen a 3D-s hangzás, miközben barangolsz a legsötétebb kazamatákban, akkor csapj le bátran a Sony PlayStation Pulse Elite-re.